Перед цією тернополянкою не встоїть жоден «Плюшкін»

Цікаві, ексклюзивні речі домашнього вжитку, які вдало підійдуть на подарунок близьким, або окрасою для свого дому, майструє тернополянка Олена Мартушевська. І жоден «Плюшкін» тут не встоїть, автор цих рядків «дає зуб».

За освітою Олена Мартушевська закрійник верхнього одягу, одинадцять років друкувала матеріали про в’язання для дітей у журналі «В’яжемо самі», де моделями були її донечки. Любов до художнього мистецтва передалася від мами художниці.

— В один прекрасний момент два роки тому в моє життя «увірвався» художній декупаж, — розповіла пані Олена. — Цю техніку порадила спробувати родичка. Традиційно декупаж застосовують на пляшках, але мені було цікаво спробувати попрацювати на всьому – від металу, м’яких порід дерева, фотопаперу до скла. Однак найцікавіше у пошуках родзинки працювати, все-таки, з деревом. З часом разом з декупажем почала застосовувати декоративні елементи – мереживо, металеву фурнітуру, структурну пасту для створення особливого рельєфу. Приміром, на чайних будиночках використана серветка з малюнком, а для «ексклюзивинки» використала декоративну пасту. Нещодавно спробувала техніку штучного старіння дерева — браширування — це спеціальна технологія прояву текстури деревини шляхом видалення її м’яких волокон. Після цієї процедури на дошці з’являються рельєфні візерунки річних кілець. Процес штучного старіння дерева дозволяє розкрити його красу, зробити колір більш насиченим, а структуру — чітко вираженою. У підсумку виходить справжній витвір мистецтва, від якого неможливо відвести очей!

Заготовки для своїх маленьких див Олена Мартушевська переважно замовляє в інтернеті.

— Найцікавіше було створювати чайні будиночки, — каже майстриня Олена, — які вийшли найнеординарнішими у моєму доробку. Що тільки не вбачали глядачі у них – і шпаківні, і будиночки для хом’ячків (усміхається — ред.), але не справжнє призначення – ємність для зберігання чайних пакетиків.

Вішачки, хлібниці, чайні будиночки, дощечки для нарізання, серветниці, ключниці, скриньки для прикрас, купюрниці, — це далеко не всі різновиди ексклюзивних предметів, створених талановитою тернополянкою, які можна купити через соцмережу «Вконтакте».

Коментарі вимкнені.