Перед виборами Надалу згадають РАЦС, як згадували сміттєву проблему Тернополя

Проблема виселення відділу реєтрації актів цивільного стану в Тернополі з приміщення, в якому він знаходився з 1963 року, не байдужа, як виявилося, не лише міській владі, а й обласній раді.

Принаймні, так виглядає, оскільки виконуючий обов’язків голови обласної ради Сергій Тарашевський взяв участь в прес-конференції, ініційованій начальником Головного управління юстиції у Тернопільській області Ігором Бандурою, метою якої було проінформувати громадськійсть про плачевний стан тернопільського Палацу щастя. Як виявилося, депутати обласної ради могли б вплинути на позитивний розвиток подій навколо цієї проблемної “точки”. Принаймні, так вважає міський голова Сергій Надала, який спробував дати пораду в/о голови облради.

“Погляд” продовжує серію публікацій з висвітленням різних думок та сторін у ситуації, що склалася навколо приміщення відділу РАЦСу. Ми уже писали, що суд передав банку приміщення РАЦСу, згідно з рішенням реєстрації, яке в управлінні юстиції вважають “липовим”. Окрім того, працівники відділення жаліються на відсутність спокійних умов праці через невизначеність із переїздом.

Сергій Олександрович Тарашевський, в/о голови тернопільської обласної ради:

–          Можна сказати однією фразою – громада Тернополя втратила Палац щастя. Зрозуміло, що зараз можна знайти домовленості і орендувати приміщення. Але в силу тих історичних документів які є, мені прикро констатувати, що банку приміщення програв начальник головного управління юстиції тернопільської області і міський голова. Наслідок – необ’єднання зусиль, можливо не використаний якийсь шанс для того, щоб це вберегти. Можливо нас чекає надзвичайно складний шлях домовленостей з банком, але приміряю ситуацію до того моменту, коли банк скаже, що його не хвилюють наші проблеми.

Можуть грати проти Надала перед виборами

Сергій Тарашевський наголосив, що проблему з приміщенням відділення РАЦСу можуть штучно накаляти, аби дошкулити міському голові напередодні виборів.

–          Пам’ятаєте у нас була проблема по сміттю? Штучно створена – колись казали. Так само, можливо Сергію Віталієвичу захочуть  перед виборам наступного терміну зробити ту саму проблематику через банк і скажуть: «Забирайтеся».

Замок не годиться для РАЦСу

В/о голови обласної ради сказав, що він не уявляє, що його діти будуть розписуватися, скажімо, в приміщенні замку. Адже там занадто вузькі входи, і нареченій буде важко пройти. Палац щастя на Майдані Волі – ідеальне місце. Але якщо би вдалося знайти краще місце – він би не запречував.

–          Я особисто кращого місця не бачу. Сам Бог волів, що це саме воно.

Тернополяни будуть готові “скинутися”

Він обіцяв підключати усі зусилля, депутатів обласної ради, якщо треба буде, кооперуватися з міською владою, аби зняти напругу, яка існує навколо РАЦСу зараз. В кінцевому варіанті він бачить приміщення РАЦСу територіальною власністю громади міста.

–          Однозначно, якщо треба буде викупляти Палац щастя в банку, я думаю, тернополяни будуть готові навіть «скинутися», як то кажуть. Бо кращого місця немає.

Надал натякнув, що Тарашевський тут лишній і дав йому рекомендацію

Сергій Надал під час прес конференції назвав не зовсім коректним те, що дану ситуацію «коментують всі ті, хто до цього не має жодного відношення». Він порекомендував Сергію Тарашевському винести на розгляд сесії облради питання про виділення коштів для придбання цього приміщення.

– Я підтримую думку Сергія Олександровича і рекомендую йому, що він виніс на розгляд сесії обласної ради питання про виділення коштів з обласного бюджету для придбання цього приміщення. За що я вам буду дуже вдячний, – сказав Сергій Надал, подякував за увагу та покинув приміщення.

Як діяти далі? Об’єднуватися!

– Обласна рада тут взагалі не учасник сторони, – прокоментував Сергій Тарашевський. – Практично Ігор Степанович попросив приміщення обласної ради для проведення прес-конференції і послухати мою думку, яку я висловив. Я от для себе аналізую – хіба що ми можемо звернутися до прокуратури, щоб вона наклала зараз свій відбиток у вигляді захисту інтересів держави. І то я зараз сижу думаю, чи це коректно робити нам. Тому що ви розумієте – боролася міська рада. Чому міська рада припинила боротьбу, а Сергій Віталієвич зараз каже: “Я домовлюся за оренду”? Ну багато питань і три крапки, і роздумів про те, а нащо нам та оренда?.. Мені не хочеться валити сторону колеги по місту, бо я впевнений, що це ж він не собі забрав, ми бачимо сторону – банк. Але з другого боку – ну який банк? Тоді давайте вже цей майдан назвем Банковим – навколо одні банки. Чому дійсно суд передав так? А де дійсно усі важелі і канали Бандури і Надала? Якшо той суд був заангажований, ну то це є важка артилерія. Можливо двом разом прийти до голови адміністрації і з його висоти цю проблематику “вирулити”? А в нас так виходить зараз, ніби кожен сам за себе. Ми сьогодні цю проблематику піднімаємо, бо не хочеться бути “лохами”, в яких з-під носа забрали і сказали: “Будете платити оренду”. Обласна рада теоретично може виділити кошти на придбання цього приміщення. А практично – давайте відштовхуватися від собівартості – за скільки ви купили – на тих самих засадах ми можемо його відкупити. Вже сьогодні.

Сергій Тарашевський наголосив журналістам, що просить не сварити Надала і Бандуру. І пропонував згодом провести круглий стіл за участі представників рад, прокуратури.

– Бачили так? Тількищо така картина, що два таких червоних “фанаря”… Пропоную не агресувати це питання, а навпаки – об’єднати, долучити ще когось, – завершив в/о голови обласної ради.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.