Перша і остання поїздка до Києва Назара Войтовича. Свідчення батька

«Я хочу, аби ви долучили до справи відео, яке я знайшов. Там видно, як вбивають і як помер мій син, а також як стріляє Аброськін», — звертається до судді Святошинського районного суду Сергія Дячука, батько вбитого на майдані Назара Войтовича.

«Ми протестуємо. Було досудове розслідування з встановленням обставин та долучені відео – та фотоматеріали», – перебиває Юрія Войтовича адвокат Павла Аброськіна.

Батько загиблого в розпачі починає метушитись та дістає чотири компакт-диски, де зібрані матеріали.  Чоловік, який приїхав з Тернопільщини, чий син загинув від кулі в обличчя, довго готувався до виступу в суді. Через три місяці після загибелі сина, він безперервно передивлявся відео в мережі, аби знайти додаткові факти та обставини, місце загибелі, адже все, що йому було відомо – причина смерті. Назар Войтович загинув біля палацу «Жовтневий». Куля пройшла крізь щоку хлопця та зачепила сонну артерію, внаслідок чого 17-річний юнак миттєво загинув. Про смерть сина Юрія Войтовича сповістив волонтер з Михайлівського собору, куди відносили тіла загиблих на Інститутській.

«Коли ви дізнались про місце загибелі сина?» — продовжує захисник Аброськіна. «За три-чотири місяці» — відповідає старший Войтович. «Ви повідомляли ГПУ про відео та усе що хочете тут показати?»,  — «Ні, я назбирав матеріали і хочу вам показати. Я їх сам назбирав» — відповідає батько.

За півтори години суд ухвалює рішення переглянути матеріали Юрія Войтовича. Серед них – фото та відео з мереж. Неозброєним оком важко ідентифікувати серед метушні та стрілянини хто серед людей загиблий Назар Войтович. Та батько, Юрій Войтович, точно знає, що хлопець у синіх джинсах, з білим комірцем на куртці та коричневим рябим шарфом – його син. Він більше року знову та знову передивлявся сотні відеофрагментів та фото і знайшов його. Спочатку з щитом на Інститутській, згодом як його несли мертвого четверо людей. Суд на місці долучає до справи  відео, на якому встановлені обставини загибелі Назара Войтовича. Щоправда, на ролику, так і не вдалось розпізнати Аброськіна серед стріляючих. Присутні лише побачили за сніговою барикадою людей у шоломах, якими попередньо могли бути представники спецпідрозділу «Беркут».

«Особа, в якій ви пізнали Аброськіна, він був у балаклаві?», –  питає адвокат захисту. «Я бачив там лице, та ніс з горбинкою, тому вважаю що це був Аброськін» – наполягає батько Войтовича. Щоправда, після тривалого допиту захисту, батько вже не так впевнено наполягав на перегляді відео, та вагався, за якою ознакою ідентифікував Аброськіна – чи то за носом з горбинкою, чи то за очима.

Суддя зауважує, що досудове розслідування вже завершено, але враховуючи зафіксовані обставини загибелі Назара Войтовича, а також заяву родичів про те, що на відео Аброськін, долучає фото та відеоматеріали батька загиблого до справи.

На момент засідання суду, члени пошукової групи Майдану розповсюджують нове відео з Павлом Аброськіним під час розстрілів на Інститутській. За словами адвоката Героїв небесної сотні Євгенії Закревської, це ще один з випадків, коли по завершеню слідства з’являються нові докази, фото та відеоматеріали, які адвокати постійно намагаються залучити до розгляду справи. Це відео вже передано до суду та має бути розглянуте слідчими. Як і матеріали, надані Юрієм Войтовичем та іншими родичами загиблих, які свідчать у суді, переконана Закревська.

Більше шести годин на слуханні поряд з лавою підсудних сидить батько, сестра, та матір Павла Аброськіна. Всією родиною вони намагаються приїжджати на кожне засідання, адже це ще одна можливість зустрітись з Аброськіним, а також стежити за перебігом процесу.

Матір Аброськіна з жахом слухає історію Юрія Войтовича та плаче. Потім сім’я переглядає відео з загибелю Назара Войтовича. Після закриття засідання, батько Павла Аброськіна каже, що втомився давати коментарі журналістам і робить це в присутності адвоката, адже ті перекручують сказані слова. Сестра Аброськіна, Євгенія, зауважує, що їх думку мало хто враховує на відміну від сторони обвинувачення.

На слуханні, на якому працює 5 суддів присяжних та 3 судді Святошинського суду, де вже незмінні адвокати, на перший погляд більш ніж за рік нічого не змінилось. Тут тільки більше почали цінувати час, та вимагати менш емоційно та лаконічно, фактично свідчити. Попереду ще багато слухань, тому аби не гальмувати процес готуються і рідні загиблих, і захисники Зінченка та Аброськіна, та самі підсудні, які намагаються готуватись до засідань та читати матеріали справи, адже їм інкримінують 39 смертей учасників Революції Гідності під час Євромайдану.

P.S.
«Чи часто загиблий бував у Києві?» – питає прокурор обвинувачення старшого Войтовича.  «Ні. Він був на тернопільському Євромайдані. Пішов туди, аби протестувати проти Януковича. В той день, коли поїхав до Києва, не пройшло і декількох годин, як він опинився біля «Жовтневого» і був вбитий. Це і була його поїздка до Києва» .

/ Юлія Стець

Коментарі вимкнені.