Петро Ландяк вимагає у Сергія Надала перерахувати вартість опалення для тернополян

Кабінетом Міністрів України 30 жовтня 2015 року прийнято Постанову, якою затверджено порядок проведення щомісячних перерахунків за послуги опалення. Не зрозуміло для чого було приймати таку постанову , адже для міських теплокомуненерго НКРЕ затверджує не помісячні тарифи, а кожному підприємству встановлює тариф на весь опалювальний період , виходячи з нормативної середньодобової температури, визначеної для кожного міста, на період з жовтня по квітень.
Для Тернополя нормативна температура на яку розраховується тариф на весь опалювальний період становить -0,5 градусів за Цельсієм, і тариф на опалення встановили в розмірі 14.88грн. за 1кв.м.
Нагадую, що ще в радянський час , також затверджуючи тариф на опалення на весь опалювальний сезон, перерахунки за тепло проводили один раз на рік , після завершення опалювального сезону, з врахуванням відхилення фактичної середньодобової температури всього опалювального сезону в порівнянні з нормативною температурою (-0,5 градусів за Цельсієм), а також з врахуванням того чи не було скорочено опалювальний період в порівнянні з розрахунковим(190 днів).
Виходячи з цього , вважаю, що якщо б затверджували тарифи на кожен місяць окремо, враховуючи показники нормативної температури кожного місяця – тоді перерахунки доцільно робити щомісяця.
Що в нас вийшло?
В лютому цього року тернополяни отримали рахунки за січень на опалення , які їх не на жарт налякали. Чому ? Тому, що для проведення перерахунків порівнювали фактичну середньодобову температуру січня цього року , яка становила -4.297 градуса з нормативною цілого опалювального періоду (-0,5 градусів за Цельсієм). В результаті цього вартість тепла зросла на 20 ,52%. Тобто тариф на опалення за січень становив вже не 14.88грн. , а 17.93 грн. за 1 кв.м опалювальної площі.
Все було б зроблено правильно, якщо б Тернопільміськтеплокомуненерго не забуло одночасно провести перерахунки споживачам в сторону зменшення за жовтень і листопад, де оплата мала б бути суттєво нижчою 14.88грн.
А яка насправді? Для цього потрібно знати фактичну середньодобову температуру жовтня і листопада 2015року. Цією інформацією володіє відділення Гідрометцентру в нашій області, однак, знаю з практики, надає її по певній процедурі і не так оперативно. Тому я доручив своєму помічнику депутата Тернопільської міської ради отримати вказані показники безпосередньо в комунальному підприємстві «Тернопільміськтеплокомуненерго». Однак , не надали нам цієї інформації ні заступник директора підприємства з економічних питань, який відповідає за розрахунки тарифу та проведення перерахунків по них, ні начальник теплової інспекції підприємства.
Тому на даний момент я можу провести приблизний розрахунок корегування тарифу виходячи з нормативної температури жовтня і листопада, де ці показники становлять відповідно +7.4 і +1.8 градусів за Цельсієм (див. КТМ 204 Україна 244-94). Виходячи з цього і використовуючи певні формули – поправочний коефіцієнт за жовтень становить 0.573, а за листопад 0.8757. Тобто, якщо б фактична середньодобова температура у цих двох місяцях відповідала нормативній , то за жовтень споживачі мали б оплачувати не по 14.88 за 1 кв.м. , а по 8.53 грн. (14.88* 0.573) , а за листопад – по 13.03грн. (14.88* 0.8757) за 1кв.м опалювальної площі.
З цього приводу я сьогодні направляю листа міському голові пану Сергію Надалу і ставлю вимогу про проведення міським комунальним підприємством перерахунків мешканцям міста вартості опалення за жовтень і листопад 2015року.

Депутат тернопільської міської ради Петро Ландяк

Коментарі вимкнені.