Під час прощі до Зарваниці в багатотисячному натовпі загубилися 9 дітей

зарваниця5Оперативний штаб, камери спостереження в режимі онлайн, радіозв’язок, бригади швидкої допомоги територіального медичного об’єднання МВС в Тернопільській області, а також польова кухня – усе це організували правоохоронці краю задля безпечного перебування прочан під час загальнонаціональної прощі до Зарваниці. 

Допомагали правоохоронцям представники громадських організацій та козацтва.

Впродовж двох днів правоохоронці несли чергування на двадцять одному посту та стежили за громадським порядком на шістнадцяти маршрутах на території Марійського духовного центру та села Зарваниця.

Під час проведення прощі до працівників поліції зверталися громадяни з проханням допомогти знайти 9 дітей. Провели профілактичні бесіди правоохоронці і з особами ромської національності, які займалися під час прощі жебрацтвом. За словами заступника начальника Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Руслана Балика, захід відбувся без суттєвих правопорушень.

Рятувальники встановили пункт життєзабезпечення, де паломники мали можливість отримати гарячу їжу та переночувати.

Під час проведення масових заходів територію Марійського духовного центру  цілодобово патрулювали працівники ДСНС, озброєні первинними засобами пожежегасіння. Адже велику пожежну небезпеку на прощі становило використання відкритого вогню.

Спільно з рятувальниками допомогу прочанам надавали представники червоного хреста до яких звертались паломники за отриманням першої медичної допомоги, переважно з приводу розтягнень, потертостей, теплових ударів, сонячних опіків, порізів кінцівок. Також рятувальники допомагали дітям, які загубились в багатотисячному натовпі та водіям, які потрапили у складну ситуацію, щоб вони надалі змогли продовжити рух.

У ніч з 16 на 17 липня багатотисячна колона прочан із запаленими свічками прямувала хресною дорогою, а за великого скупчення людей існувала загроза займання їх одягу, дерев та кущів на узбіччі. Та, на щастя, прикрих випадків не трапилось.

За інформацією Сектору комунікації ГУН  та Управління ДСНС в Тернопільській області

Коментарі вимкнені.