Пішла у засвіти легенда Тернопільського краю Стефанія Тисліцька

Світлина від Подільське слово.

16 липня Тернопільщина попрощалася з громадською активісткою, заслуженим діячем сільського господарства Української РСР (1991), багаторічною головою правління агрофірми «Поділля» Стефанією Тисліцькою.

Стефанія Антонівна народилася 30 жовтня 1939 року у селі Чортория, сьогодні — Миролюбівка Тернопільського району.
У 1957 році закінчила однорічну школу бухгалтерів у Тернополі. А в 1960 — зооветеринарний факультет Кременецького сільськогосподарського технікуму. З 1960 по 1974 працювала обліковцем, завідувачем ферми, відтак — зоотехніком колгоспу імені Лесі Українки села Миролюбівка. Прагнучи отримати більше знань, поєднувала роботу із навчанням у Львівському зооветеринарному інституті.
У 1974—1977 роках Стефанія Антонівна була заступником голови правління та секретарем партійної організації колгоспу імені ХХІІІ з’їзду КПРС села Велика Лука. Саме тоді сповна розкрилися її організаторські здібності і найкращі людські якості.
У 1977 році очолила правління колгоспу «Поділля», до складу якого на той час входили селище Велика Березовиця та села Петриків, Великі Гаї, а згодом — Товстолуг і Кип’ячка. Чимало зробила в той час для розвитку інфраструктури сіл Тернопільського району. Як турботливий керівник дбала про добробут жителів, забезпечуючи їх злободенні потреби. За її ініціативи і сприяння відкривали клуби, дитячі садочки і школи. Зокрема, у червні 1987 року правління «Поділля» прийняло рішення про будівництво школи у селі Острів за кошти агрофірми. А в травні 1991 було закладено перший камінь під будівництво Великогаївської ЗОШ. Після розпаду СРСР колгосп «Поділля» реорганізували в агрофірму, товариство з обмеженою відповідальністю «Поділля». Стефанія Антонівна очолювала його до 1998 року.
Навіть у поважному віці Стефанія Тисліцька не припиняла трудової діяльності.
З 1998 по 2002 роки вона працювала заступником директора Скалатського приватного сільськогосподарського товариства Підволочиського району Тернопільської області. З 2002 року — директор науково-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету в селищі Дружба Теребовлянського району.
За роки трудової діяльності нагороджена орденом Леніна (1988 р.), орденом Трудового Червоного Прапора (1983 р.), орденом Знак Пошани (1970 р.), численними медалями. У 1991 році отримала звання Заслужений діяч сільського господарства Української РСР.

Відійшла у вічність добра і щира людина. У ці скорботні дні розділяємо невимовний сум і тугу з її близькими і рідними. Світлий, добрий спомин про Стефанію Тисліцьку залишиться в серцях тих, хто її знав, любив і поважав, хто жив і працював поруч із нею.

Співчуття родині та вічна пам’ять!

Коментарі вимкнені.