Поки одні активісти на фронті, проти інших порушують кримінальні провадження

11 лютого у Тернополі відбулася акція на підтримку івано-франківського волонтера, учасника Революції Гідності, керівника Всеукраїнського громадського об’єднання «Майдан» Андрія Яхневича. Біля Головного управління Національної поліції у Тернопільській області зібралися півсотні активістів, які прийшли висловити своє обурення з приводу того, що, за їхніми словами, в країні нічого не змінилося, і хоча режим Януковича вдалося скинути, стара злочинна система функціонує й далі. Підґрунтям для таких висловлювань і, відповідно, акції протесту стало те, що майже через рік після «смітникової» люстрації проти Андрія Яхневича в Івано-Франківську порушили кримінальне провадження за ч.2 ст. 296 ККУ – хуліганство, а згодом справу передали до Тернополя.

Передували цьому події 9 квітня 2015 року. Активісти «Правого сектора» в Івано-Франківську провели акцію «Чистий четвер», під час якої «люстрували» тодішнього начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області Василя Кавацюка за те, що напередодні він зареєстрував в області «Опозиційний блок». Того дня активісти пройшли маршем до обласної ради і висунули вимогу заборонити діяльність антиукраїнських сил, а тоді рушили до обласного управління юстиції, де вимагали, щоб Василь Кавацюк написав заяву на звільнення, оскільки він є ставлеником режиму Януковича і підпадає під дію закону «Про очищення влади». Коли чиновник відмовився вийти на вулицю, його вивели з кабінету і з вигуками «Ганьба!» та «Зрадник!» заштовхали у сміттєвий бак.
За словами Андрія Яхневича, його із свідка «смітникової» люстрації зробили підозрюваним, однак повістки про підозру йому не вручали, не викликали й на допит до слідчого. Про те, що він фігурує у справі і ним займатимуться тернопільські правоохоронці, Андрій дізнався з смс-повідомлення, що отримав на телефон 9-го лютого. Тоді ж дізнався й про те, що 11 лютого у Тернопільському міськрайонному суді вирішуватиметься питання про обрання йому міри запобіжного заходу.
Підтримати Андрія до Тернополя приїхали товариші з Івано-Франківська, прийшли також активісти ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» та оунівці.
– Майже рік ніхто не згадував про люстраційну акцію «Чистий четвер», – каже адвокат активіста Володимир Бандура. – Моєму підзахисному не оголошували про підозру, йому не приходили повістки ні на допит до івано-франківських правоохоронців, ні до тернопільських, аж тепер ми дізнаємося шокуючі факти. Виявляється, що у справі про «смітникову» люстрацію фігурують семеро активістів, але наразі підозру оголосили лише Андрієві. Проти нього порушено кримінальне провадження за ч.2 ст. 296 ККУ – хуліганство, вчинене групою осіб. Дане правопорушення карається обмеженням волі на термін до п’яти років або позбавленням волі на термін до чотирьох років. До того ж на початку лютого ц. р. Андрія і ще кількох учасників акції «Чистий четвер» на сайті ГУ НП в Івано-Франківській області оголосили в розшук, хоча всі вони перебувають за місцем проживання, ведуть публічне життя, займаються волонтерством, їздять на фронт і ні від кого не переховуються.
«На Майдані було гасло «Влада – народу!», а не влада – над народом», – нагадують активісти і запевняють, що не збираються коритися і миритися зі свавіллям та беззаконням.
– Поки одні воюють на фронті, проти інших порушують кримінальні провадження, – каже Андрій Яхневич. – Інакше, як репресіями, це не назвеш, бо переслідувати починають найактивніших учасників Майдану. Я, наприклад, поїхав на Майдан, щоб протистояти злочинній владі і був там від початку до кінця, був поранений, не збираюся й надалі заплющувати очі на весь той безлад, що нині коїться в країні. Після Майдану корупціонери й злочинці різних мастей ніби трохи принишкли, а тепер, видається, усе повернулося на круги своя, та ще й з більшою силою! Справді, чого сьогодні боятися хапугам, якщо закон «Про очищення влади» існує лише на папері? Власне, саме до цього ми хочемо привернути суспільну увагу, бо витрачено немало зусиль, немало полягло наших хлопців, а тепер нова банда укупі зі старою прагне всі устремління й жертви народу помножити на нуль, а людей, які рухали країну, хоче посадити в тюрму. Виходить, якщо ти був на Майдані, то це – як клеймо?..

НОВА Тернопільська газета

Коментарі вимкнені.