Поліція закрила справу про перешкоджання тернопільському журналісту

У Слідчому управлінні ГУ НПУ в Тернопільській області закрили кримінальне провадження про перешкоджання за відсутністю складу злочину у погрозах місцевого депутата Любомира Білика до журналіста Назарія Наджоги. Про це повідомляє видання «Терміново».

Нагадаємо, у серпні 2018 року голова фракції БПП «Солідарність» в Тернопільській обласній раді Любомир Білик на запитання щодо кнопкодавства погрожував журналісту онлайн-видання «Терміново» застосуванням сили. Журналіст звернувся до поліції, було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 171 ККУ (Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста).

Видання повідомляє, що підставою для закриття кримінального провадження стали, в тому числі, пояснення депутата, який, мовляв, не знав, що до нього підійшов журналіст. А чуже майно (фотоапарат), як зазначає поліція, депутат не вхопив, а розвернув.

«Кримінальне провадження від 10 серпня 2018 року закрити у зв’язку із встановленням відсутності в діях Білика Л.С. складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 с.171 КК України», – зазначається  в постанові.

«Детектор медіа» попросив журналіста розказати, чому, на його думку, поліція закрила справу.

«На мою думку тут три варіанти. По-перше. В разі встановлення вини, потерпить імідж президентської партії. У мене нема сумнівів, що впливи наслідчих були. По друге. Слідчі управління ГУ НПУ в Тернопільській області малокомпетентні в таких справах і в підсумку роблять суб’єктивні висновки. Взяти хоча б за приклад те, що поліція трактує “розвернув фотоапарат”, а невхопив чуже цінне майно (мій фотоапарат недешевий). Виходить, поліція нерозрізняє “розвернув” чи “вхопив”. А фраза “Дам тобі в рило”, як “добрий день, будь ласка, не зачіпайте мене”. По-третє. Розмовляючи з наближеними дослідства по цій справі правоохоронцями, у них виникали сумніви в доказовій базіпо справі. Оскільки жоден з опитаних свідків, не підтвердив, що я журналіст аботипу нічого не бачили і не чули. Тобто в суді справа би розсипалася. Але явважаю, що, як мінімум, в діях облдепа була хуліганка. І це очевидно», – прокоментував він

Коментарі вимкнені.