Польські націоналісти нагнітають антиукраїнську істерію

Ще півроку тому такі заголовки здавалися нісенітницею та абсурдом, але не сьогодні. Ксенофобія і вороже ставлення до біженців та мігрантів все частіше приходять на зміну толерантності.

Міграційна криза докорінно змінила Європу і наших західних сусідів також. Ви не почуєте цього з уст політиків чи офіційних осіб Польщі, але факти говорять про відчутне зростання ворожості польського суспільства до мігрантів-українців. Трудові мігранти з України дедалі частіше зазнають нападків від польських націоналістів, ряди яких все частіше поповнюють поляки, котрі звинувачують мігрантів у “демпінгу” європейського ринку праці, через готовність працювати за мізерні, як на європейця, зарплати. Протягом останніх місяців польськими націоналістами проведено ряд антиукраїнських акцій. Жовтень 2015 року… У Варшаві члени “Мазовецької Бригади Табору Націонал-Радикального”, рухів “Поляки проти мігрантів”, “Народна Вільна Польща”, “Національна Варшава” та “Національне Об’єднання Патріотичних Польських Вболівальників”, після проведення антиімігрантської демонстрації увірвались в офіс організації “Український світ”. Нападники знищили підготовлені петиції, які готувались з метою перейменування назви однієї із вулиць Варшави у “Героїв майдану”. Після цього невідомі обклеїли прилеглі будівлі та вулиці наліпками антиукраїнського змісту.
Січень 2016 року… У польському місті Кутно семеро поляків увірвались в житло українських заробітчан. Викрикуючи “Польща для поляків”, нападники жорстоко били чоловіків і жінок. Постраждалі опинилися на лікарняних ліжках, дехто у реанімації.
Чи це не та “альтернативна Європа” під керівництвом Путіна, про яку кілька днів тому говорив Президент Дорошенко на Мюнхенській без пековій конференції? Схоже, що так. Базові цінності цього “андеграунду” нетерпимість, жорстокість та ненависть на противагу толерантності і повазі до людини, на якій тримається цивілізований світ.
Проросійські націоналісти у Польщі – це лише мізерна частина населення. Більшість поляків не сприймає їхню ідеологію, а тим паче звірства проти українців, які вони чинять. За останні 2 роки, коли Україна переживає чи не найдраматичніші події у своїй історії, нащі сусіди неодноразово висловлювали нам підтримку. Разом з тим, українці Польщі до сих пір не отримали запевнень польської влади у тому, що ці злочини будуть розслідувані, а винні понесуть справедливе покарання.

Марія Солтис

Коментарі вимкнені.