Повна безкарність міських чиновників: як затягують слідство у справі Марії Баб’юк
9 липня 2017 року у Головному управлінні Національної поліції в Тернопільськійобласті порушено кримінальне провадження стосовно міського депутата, директора комунального закладу освіти «Галицький інститут» Марії Петрівни Баб’юк за фактом використання підробленого диплома про присвоєння їй наукового ступеню доктора фізико-математичних наук для незаконного отримання доплат.
Оскільки незаконні дії були вчинені народним обранцем та педагогом, вони мають особливу небезпеку для суспільства. Відтак ми будемо моніторити стан розслідування у цій справі наскільки це дозволятиме таємниця слідства.
Станом на 18 липня 2018 року підозра Марії Баб’юк ще не була оголошена, незважаючи на очевидні обставини та суспільний резонанс.
Нещодавно ми вкотре поцікавилися, як проходить розслідування вище описаного кримінального провадження. З отриманого нами листа від слідчого управління ГУ НП в Тернопільській області вбачається, що 28 серпня 2018 року Марії Баб’юк нарешті оголосили підозру. У тому ж листі зазначалося, що станом на 27 листопада 2018 року по цій справі ще триває досудове розслідування.
Отже, між виявленням злочину і оголошенням підозри минув 1 рік і 2 місяці, а від початку досудового розслідування минув 1 рік і 4 місяці. Дотепер невідомо, скільки часу пройде до закінчення досудового слідства та скерування провадження в суд, якщо це взагалі відбудеться.
“Постає питання, яка причина такого затягування слідства. Чи не з метою допомогти Марії Баб’юк уникнути кримінальної відповідальності? Наприклад, на підставі статті 48 Кримінального кодексу України у зв’язку із зміною обстановки. Недарма ж Марія Петрівна нещодавно виробляла собі диплом доктора юридичних наук з допомогою екс-прокурора міста та декана юридичного факультету ТНЕУ Сергія Банаха”, – говорить Костянтин Борщ, юрист Вільні Люди Тернопіль – Самооборона Майдану.
Наведемо інші кримінальні справи, які за останні роки порушувалися стосовно Баб’юк:
📌справа, порушена Управлінням по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області 05.08.2010 року за фактом торгівлі людьми відносно посадових осіб Галицького інституту імені В’ячеслава Чорновола, які під виглядом навчальної практики вивезли за межі країни майже півсотні студентів з метою їх незаконної трудової експлуатації. Через рік «слідства», по цій справі було обвинувачено завідувача кафедри туризму цього ж закладу освіти Триснюка В.М. Він взяв на себе всю вину, а у суді отримав звільнення від кримінального покарання у зв’язку із передачею його на поруки трудовому колективу «Галицького інституту».
📌справа, порушена слідчим відділом Служби безпеки України в Тернопільській області 31.01.2011 року за фактом заволодіння працівниками Галицького інституту ім.В. Чорновола, за попередньою змовою із службовими особами Тернопільської міської ради, грошовими коштами міського бюджету у великих розмірах через зловживання своїм службовим становищем. Тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України. Обвинувачення полягало у тому, що протягом 2005-2010 років керівництво інституту складало та подавало у Тернопільську міську раду для затвердження і виділення грошових коштів з міського бюджету штатні розписи із завищеними посадовими окладами працівників як для вищого навчального закладу ІІІ-го рівня акредитації. При тому службові особи знали, що вказаний заклад освіти є вищим навчальним закладом ІІ-го рівня акредитації. Відтак за цей період вони незаконно заволоділи грошима в сумі 159 504 грн. 01.04.2012 року справа була передана слідчому відділу Тернопільського МВ УМВС України, де 19.11.2012 року була закрита у зв’язку з відсутністю ознак складу злочину.
Виникає запитання, невже при наявному керівництві ГУ НП в Тернопільській області до відповідальності може бути притягнута лише особа, яка не має будь-яких особистих, фінансових чи політичних зв’язків із місцевою владою чи бізнесовою елітою?
Чи може бути ефективно розслідувана справа стосовно депутата Тернопільської міської ради, що належить до «правлячої коаліції» та перебуває в близьких стосунках з міським головою Сергієм Надалом? При тому, що і начальник одного з відділів управління Національної поліції є в складі виконавчого комітету міської ради під керівництвом мера. Такі тіньові «економічні» зв’язки мерії з поліцією і призводять до повної безкарності міських чиновників і депутатів.
Коментарі вимкнені.