У міських автобусах Чорткова перевіряли пасажиропотік

У зв’язку з тим, що перевізник ТОВ «Чортківське автотранспортне підприємство 16142» звернувся до міської ради з клопотанням підвищити вартість проїзду з 5 до 8 гривень через нерентабельність перевезень, міський голова Володимир Шматько ініціював перевірку потоку пасажирів у міських автобусах.

У відповідному розпорядженні – від 16.11.2018 року № 313-од «Про обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування» – йдеться про те, що з метою належного вивчення, розрахунку і обґрунтування тарифів на перевезення пасажирів, захисту прав споживачів під час транспортного обслуговування у місті Чорткові працівниками міської ради, представниками організації-перевізника має бути проведене обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування з використанням табличного методу.

Міський голова Володимир Шматько:

«Щоб перевірити, чи правильні дані надає нам автопарк стосовно кількості пасажирів, яких перевозить один автобус за одне коло, сьогодні на кожному міському автобусному маршруті загального користування працює представник з міської ради, який здійснює облік пасажирів».

Щоб пересвідчитися, як працює такий механізм, Володимир Шматько особисто проїхався чи не у кожній маршрутці та пояснив пасажирам, чому їх рахують.

Володимир Шматько:

«Особисто я вважаю, що підняття вартості проїзду до 8 гривень у міських маршрутках є неприйнятним. Однак у той же час розумію, що тариф – 5 гривень є нерентабельним, оскільки на момент його затвердження вартість пального складала близько 22 гривень і заробітна плата також була нижчою. Та все ж витрати перевізників аж ніяк не збільшилися аж на 60 відсотків, що пропонують у тарифі».

Можливе підняття тарифів у міському транспорті аж до 8 гривень, звичайно, що не сподобалося переважній більшості пасажирів, на що в автобусах, з одного боку, було чутно розмови-обурення, а з іншого, вдячність за те, що проблемами міста таки переймаються.

Коментарі вимкнені.