“Працівники банку” вкрали гроші у вчительок з Монастириського району

Дві вчительки із Задарова та Ковалівки Монастириського району стали жертвами нового різновиду шахрайства. Жінкам обіцяли заміну пін-коду, натомість поцупили з їхніх кредиток відповідно 2 та 4 тис. грн.

У чому суть злодіяння? Як розповіла одна з потерпілих, до неї на мобільний зателефонував невідомий та представився працівником банку. Абонент звернувся до вчительки на ім’я, по батькові, назвав навіть прізвище і повідомив про необхідність змінити пін-код кредитної картки. Пропозицію обґрунтував, мовляв, його колега, котрий оформлював кредитний документ, звільнився з негативних причин, тому є ризик втратити кошти. Без зайвих вагань жінка назвала заповітні цифри і стала очікувати на смс-повідомлення зі зміненим кодом. Вісточка прийшла, щоправда, іншого змісту – з картки зняли усі кошти, тобто 4 тис. 100 грн.
Оговтавшись після стресу, потерпіла звернулась у міліцію. Правоохоронці почали з’ясовувати, хто причетний до шахрайства? Виявилося, гроші зняли на Івано-Франківщині. Допоки встановити особу підозрюваного не вдалося, але з подібною заявою до міліціонерів звернулася інша потерпіла. Жінка теж працює педагогом і схема, за якою обманули сільську вчительку та вкрали понад 2 тис. грн., аналогічна.
Аби не потрапити на гачок такого роду шахраїв, міліціонери радять буди пильними та уважними. Повідомляти пін-коди банківських карток не варто нікому, тим більше, «працівникам банку» по телефону. Якщо вас переконують у ризику втратити кошти з тих чи інших причин, краще зателефонувати на гарячу лінію фінансової установи (номер вказано на кожній картці) і поцікавитись, чи справді проводяться якісь операції, пише Номер один.

Коментарі вимкнені.