Правда про Хоптяна та конфісковані квартири

Ми публікували матеріал, в якому начальник управління юстиції Ігор Бандура розповів про те, що Валентин Хоптян  був частим покупцем конфіскованих квартир та автомобілів.

Нам надійшов коментар щодо цієї заяви:

Реалізація арештованого державними виконавцями майна здійснюється спеціалізованими  організаціями за заявкою державного виконавця, яка подається до відповідного управління державної виконавчої служби головного управління юстиції.

На цьому етапі завданням управління державної виконавчої служби є перевірка поданих документів на відповідність вимогам чинного законодавства.

Передача майна на реалізацію здійснюється на конкурсних засадах.

Щотижня у визначений день та час управлінням державної виконавчої служби головного управління юстиції проводиться конкурс між спеціалізованими  організаціями, з якими   укладено   договори Державною виконавчою службою України

Для організації  та проведення конкурсу затверджується комісія  з  числа  працівників   відповідного   управління   державної виконавчої служби.

Засідання комісії  є  відкритим.

За результатами  розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями комісія шляхом  голосування визначає  переможця,  який  здійснюватиме  реалізацію арештованого майна.

При визначенні  переможця комісією оцінюються та беруться до уваги:  розмір винагороди за надані послуги  з  реалізації  майна; надання спеціалізованою організацією технічної допомоги державному виконавцю під час опису та вилучення майна у боржника,  про  що  є відповідне  підтвердження в акті опису й арешту майна;  зберігання майна спеціалізованою організацією; наявність відповідної ліцензії на  здійснення  певних  видів господарської діяльності чи дозволу.

Якщо спеціалізованими організаціями запропоновано однакові умови або всі  спеціалізовані організації відмовилися від прийняття на реалізацію запропонованого арештованого майна,  воно  за  рішенням конкурсної   комісії  передається  на  реалізацію  спеціалізованій організації за алфавітом у порядку черговості.

Після визначення переможця договір підписується  начальником  відділу  державної виконавчої служби, державним виконавцем якого вилучено майно, та уповноваженим    представником спеціалізованої торговельної організації, яка визначена переможцем конкурсу з передачі цього майна на реалізацію.

Таким чином, функція комісії зводиться лише до визначення однієї із спеціалізованих торгівельних організацій, яка буде здійснювати реалізацію майна. В реєстрації учасників та проведенні прилюдних торгів, а також визначенні переможців органи державної виконавчої служби участі не беруть.

На сьогоднішній день діє сайт trade.informjust.ua «Система реалізації конфіскованого та арештованого майна». Підсистема інформаційних повідомлень про публічні торги з реалізації арештованого (та конфіскованого) майна надає можливості користувачам отримувати деталізовану інформацію про умови торгів, лоти та майно, що виставлені на торги та результати проведених торгів.

Звертаю особливу увагу, що користувачем системи може бути будь-яка особа.

Інформація щодо придбання арештованого майна Хоптяном В.А. не підтверджена та також  не відповідає дійсності.

Коментарі вимкнені.