Правоохоронці досліджують документи у справі ексмера Полтави, який розголосив дані про військову частину

Наприкінці грудня заплановане чергове засідання суду у справі ексмера Полтави Олександра Мамая. Його підозрюють у публічному розголошенні інформації про розташування нової військової частини у місті. Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.

«Полтавська думка» з посиланням на пресконференцію керівника обласної прокуратури Полтавщини Євгена Гладія пише, що у березні цього року змінився склад суду. Відтоді заново розпочали розглядати справу. Деталей керівник прокуратури не назвав з посиланням на те, що розгляд триває у закритому режимі. Втім Гладій зазначив, що наразі триває дослідження документів, які долучені до справи органами досудового розслідування. 

Пригадаємо, що у грудні 2022 року колишній міський голова Олександр Мамай під час брифінгу повідомив про місце розташування нової військової частини в Полтаві, її структуру та місце дислокації. Вже 29 грудня йому було вручено підозру за частиною 2 статті 114-2 Кримінального кодексу України, яка стосується несанкціонованого розповсюдження даних про переміщення, розташування зброї, бойових припасів, а також про переміщення або дислокацію Збройних Сил України та інших військових формувань в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Як повідомив Гладій, цьогоріч до суду направили 72 обвинувальні акти за злочини, які пов’язані з військовою агресією. Серед них 13 справ стосуються колабораційної діяльності, 11 – державної зради, 6 – перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, 3 – пособництва агресору, та 1 – незаконного поширення інформації про місцеперебування та розташування військової техніки.

Керівник прокуратури сказав, що у 2024 році засуджено жителя Полтави за державну зраду. Чоловік отримав 15 років в’язниці. Ще відомо, що до суду скерували 3 обвинувальні акти щодо двох громадян та одного депутата Херсонської обласної ради. Фігуранти передавали російським військовим транспорт, квадрокоптери і підтримали окупантів. 

До відповідальності притягнули чоловіка з Кременчука, який публікував у телеграм-групах інформацію про перебування працівників ТЦК та СП. Також вирок отримав житель Полтавського району за публікацію у соцмережі відео з переміщенням військової техніки. 

Нині завершується розслідування щодо чотирьох людей, які передали до ворожих спецслужб дані про військові об’єкти оборонних підрозділів та критичну інфраструктуру. Усіх підозрюваних взяли під варту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *