Протитанковою гарматою М-42 відкрили урочистості у Тернополі, в найпотужнішій військовій частині Західного регіону

Сьогодні, 17 серпня, одна з найпотужніших військових частин Західного регіону держави – 11-та Тернопільська окрема гвардійська артилерійська Київська орденів Червоного прапора і Богдана Хмельницького 2-го ступеня бригада 13-го армійського корусу Сухопутних військ Збройних Сил України, що у Тернополі святкує ювілей – 70-ту річницю із дня створення.

У рамках відзначення свята на території військової частини відкрито та освячено пам’ятник воїнам-артилеристам – легендарну «сорокап’ятку», напівавтоматичну протитанкову гармату 45мм М-42. У роки Великої Вітчизняної війни ця пушка успішно застосовувалася для боротьби з танками, самохідними машинами і бронемашинами противника.

– Те, що ми возвеличуємо і шануємо повинно рухати нас уперед, виховувати у людях патріотизм до України, любов до своєї професії, – наголосив під час церемонії відкриття командир 11-ї артилерійської бригади полковник Сергій Корнійчук. – Цей пам’ятник має духовну цінність для кожного артилериста, як символ перемоги і спонукатиме кожного до нових звершень.

Пізніше урочистості з нагоди свята продовжилися у приміщенні Тернопільської обласної філармонії. Привітати ювілярів із Днем народження військової частини завітали предстаники 13-го армійського корпусу СВ ЗС України, військових частин та установ Тернопільщини, силових структур краю, обласної та міської влади.

– Вам випала велика честь служити у одній із найкращих військових частин української армії. Гордіться цим, наполегливо примножуйте кращі традиції попередніх поколінь, надалі демонструйте високий професіоналізм, вірність Військовій присязі, з честю виконуйте військовий обов’язок та поставлені завдання, – зазначив у вітальному слові начальник штабу – перший заступник командира 13-го армійського корпусу СВ ЗС України генерал-майор Віктор Бокій.

Він також привітав весь колектив військової частини від іменні Міністра оборони України Дмитра Саламатіна та Начальника Генерального Штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Володимира Замани і нагородив найращих військовослужбовців відзнаками Міністерства оборони України, медалями, грамотами та цінними подарунками.

Довідка.

Історія формування військової частини відносить нас у буремний серпень 1942 року, у час однієї з найважливіших подій Другої світової війни – героїчну битву за місто-герой Сталінград, що стала переломним моментом у ході бойових дій, після яких німецькі війська остаточно втратили стратегічну ініціативу. Готуючись до знищення Сталінградського угрупування фашистських військ знадобилася велика кількість артилерії – головної ударної сили Червоної армії, об’єднаної для кращого масування вогню у потужні артилерійські з’єднання. У цей час у складі 1-ї артилерійської дивізії РГК і була сформована 19-та гарматна артилерійська бригада, яку згодом перейменовано у 1-шу гарматну артилерійську бригаду та присвоєно почесне найменування «Гвардійська» за розгром ворога.

Тернопільська бригада є однією з трьох артелерійських частин колишнього Радянського Союзу, якій за героїзм, проявлений бійцями при визволенні столиці України 6 листопада 1943 року присвоєно почесне найменування «Київська». З 14 березня по 15 квітня 1944 року бригада брала участь у визволенні Тернополя, знищенні оточеного угрупування противника та прориві оборони німецьких військ на ділянці Тернопіль-Проскурів. А в загальному, за подвиги воїнів у роки Великої Вітчизняної війни частина нагороджена двома високими державними нагородами: орденом «Бойового Червоного Прапора» за забезпечення форсування річки Вісла і участь у боях на Сандомирському плацдармі та Богдана Хмельницького ІІ ступеня – за звільненні Праги. Загалом же за час Другої світової війни 8270 військовослужбовців бригади нагороджені орденами та медалями, а 9 з них стали Героями Радянського Союзу.

Новітня сторінка військової частини починається 18 серпня 2004 року, коли на базі управління 26-ї артилерійської дивізії та 12-го артилерійського полку у Тернополі було сформовано 11-ту окрему артилерійську бригаду, яка стала правонаступницею 1-ї гвардійської гарматної артилерійської Київської орденів Червоного прапора та Богдана Хмельницького ІІ ступеня бригади. За невеликий період часу особовому складу військової частини вдалося вийти у лідери в різних сферах діяльності як Сухопутних військ, так і Збройних Сил України. Вже за підсумками 2005 навчального року бригада зайняла перше місце серед артилерійських частин Сухопутних військ Збройних Сил України. У подальший період тернопільські артилеристи обертів не зменшували і щороку у військах 13-го армійського корпусу на них продовжували рівнятися інші військові частини.

Нині бригада живе повноцінним бойовим життям та продовжує славні бойові традиції попередників. Підрозділи військової частини брали участь у широкомаштабних комплексних навчання, які проводилися у рамах Збройних Сил в останній період. Зокрема, під час КШН «Артерія-2007» особовий склад 2-ї протитанкової артилерійської батареї на «відмінно» виконав стрільбу першим вітчизняним високоточним боєприпасом «Стугна». Минулого року в ході проведення навчання «Адекватне реагування-2011» 1-ша протитанкова артилерійська батарея бригади підсилювала батальйон 300-го окремого механізованого полку. За відмінне виконання вогневих завдань у цих дослідницьких маневрах підрозділ нагороджено відзнаками.

– Бути хорошим артилеристом, – розповідає командир бригади полковник Сергій Корнійчук, – особливо артилерійським командиром, означає бути усебічно освіченою людиною. Непомилюся коли скажу, що мабуть, жоден рід сухопутних військ не вимагає від військовослужбовця такої дисципліни розуму, волі і знань, як артилерія.

За результатами 2011 навчального року, 11-та артилерійська бригада зайняла перше місце серед бригад 13-го армійського корпусу СВ ЗС України та стала переможцем Всеармійського конкурсу на кращу організацію фізичної підготовки і спортивно-масової роботи. До цього високого результату доклався кожен військовослужбовець військової частини.

– Впродовж усього року офіцери, сержанти та солдати були наполегливими під час навчань і показували грунтовні знання, – гордиться своїми підлеглими командир бригади полковник Сергій Корнійчук, – а під час відповідальних маневрів демонстрували найкращі свої якості. Тон у кожному підрозділі військової частини задають офіцери. Якщо командир відмінник, то таким буде і весь підрозділ.

Текст і фото Василь Лабай, Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

 

Коментарі вимкнені.