Райони області спромоглися, а Тернопіль – ні
До загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 734,6 млн гривень власних доходів, план виконано на 101,8 відсотка. Виконання плану забезпечили всі райони, не виконано планових завдань бюджетом м. Тернополя (98,2%). В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 52,3 млн гривень, або на 7,7 відсотка. Про це йшлося на колегії облдержадміністрації під головуванням керівника області Валентина Хоптяна.
У зв’язку з невиконанням 95 місцевими радами районів планових надходжень недоодержано 3,4 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість таких бюджетів збільшилась на 30, проте недоодержана сума зменшилась на 1,8 млн гривень. Найбільше бюджетів, які не виконали плану в Тернопільському – 16 (39 %), Козівському – 12 (35,3 %) та Борщівському – 12 (26,1%) районах.
Негативно впливає на надходження до бюджетів всіх рівнів наявність заборгованості суб’єктів господарювання до місцевих бюджетів, яка станом на 01.10.2013 становила 39,9 млн гривень, в тому числі по активних суб’єктах господарювання – 13,9 млн гривень. Податковий борг до початку року збільшився на 1,4 млн гривень, найбільший ріст допущено по м. Тернополю – 1,1 млн гривень (25,7%).
Дотації вирівнювання з державного бюджету при плані 476,6 млн гривень отримано 464,2 млн гривень, або недоодержано – 12,4 млн гривень. Вказані кошти надійшли 03.10.2013.
Додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості надійшло 17,9 млн гривень, або 100 відсотків до плану.
За підсумками виконання обласного бюджету за 9 місяців 2013 року та з метою належної організації його виконання до кінця року голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян доручив підвищити ефективність роботи щодо виконання програм соціально-економічного розвитку, недопустити спад промислового виробництва та збільшити надходження до бюджетів всіх рівнів; при уточненні показників місцевих бюджетів забезпечити в повному обсязі потребу в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ і оплату за спожиті енергоносії; управлінню житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації здійснювати постійний контроль за повним освоєнням субвенції з державного бюджету, передбаченої на будівництво, реконструкцію, ремонт, утримання вулиць і доріг комунальної власності та зменшенням залишків невикористаних коштів на рахунках місцевих бюджетів.
Коментарі вимкнені.