Що бачив тернополянин на вул.Грушевського за лінією оборони “Беркута”

На три години вдалося потрапити тернополянину Тарасу Волянюку за лінію оборони внутрішніх військ, на вулиці Грушевського в Києві. Там уже шість годин триває протистояння.

“Беркут” та внутрішні війська

По телефону Тарас Волянюк розповів “Погляду”, що “беркутівці”, бійці внутрішніх військ, міліціонери – надзвичайно агресивно налаштовані. Вони злі та ідеологічно накручені. Схоже, їм добряче “промили мізки”. Тарас чув, як один із міліціонерів впевнено та “зі знанням справи” говорив, що всі штурми і заколоти мітингувальників здійснюються за американські та європейські гроші.

Спочатку “Беркут” участі в протистояннях не брав.

– Сили “Беркута” постійно поповнювалися, але вони були “не при справах”. Лінію оборони тримали внутрішні війська, міліція. Згодом вони зробили коридор для “беркітвців” і ті почали витягувати людей з натовпу. Я бачив лише одного мітингувальнка, якого затягли у автозак. Але чув, начебто затримали чотирьох чи п’ятьох.

Тарас розповів, що правоохоронці періодично одягають протигази, застосовують світло-шумові гранати, сльозогінний та перцевий газ.

Бачив, як з лінії оборони виводили “беркутівців”. У одного навіть було розбите забрало. Медики і пожежники у військових – свої. Вони у формах і в жилетках. Гасили вогонь спеціальними простирадлами. Здивувало Тараса те, що ніякої медичної допомоги своїм там не надавали, хоча й крові він не бачив. 

– Бачив “пацанів” з внутрішніх військ 20-річного віку. Їх періодично виводили з лав оборони. Вони були в малопритомному стані, але відкритих ран я не бачив. Їх просто садили у автобус. Також близько трьох годин не бачив, щоб у них мінялися зміни. Хоча там весь час був рух, тому, швидше за все, вони не мерзнули. Усе виглядало доволі хаотично, але все ж контрольовано, адже як би їх не відтискали – вони позицій не здавали і навіть не зійшли з тротуару.

Мітингувальники та нападаючі

Тернополянин Тарас Волянюк розповів, що на його думку дуже активним під час цієї сутички був Правий сектор.

– Як я бачив – вони перші почали валити та розбивати автобус, кілька разів пробували перекинути його. Також взялися за автобус, який стояв за пам’ятником Лобановському. Але, на мою думку – тут ще й дуже багато підготовлених мітингувальників, так званих ультраправих патріотів. Я не думаю, що вони виконують чиєсь замовлення.

Тарас каже, що спочатку мітингувальники кидали в міліцію петарди, димових шашок було менше. Проте згодом з’явився коктейль молотова – запальна суміш у пляшках. Тарас стверджує, що таку суміш не виготовляють в літровій баночці – лише у великих бочках. Тому він впевнений, що спалахи вогню на Грушевського триватимуть ще довго. 

Не схоже на Банкову.

– Я був на Банковій і можу порівняти. Не схоже, бо там сутичка була локальною і з невідомими агресорами. А тут, на Грушевського – масове протистояння і присутні свої, ультраправі мітингувальники.

Коли Ляшко виліз на машину – його “зафукали”. Тут неприязно приймали і Кличка. На переговори до правоохоронців прорвалися Кличко та Леся Оробець. Ляшко не зміг потрапити по той бік лінії оборони. Інших депутатів я не бачив.

На запитання, чи холодно зараз у Києві, Тарас відповів, що ті роздягнені хлопці, фотографії яких уже “гуляють” Інтернетом, насправді добряче рожарені власними діями. А пересічні мітингувальники мерзнуть. Хоч вітер незначний, але температура повітря мінусова. Коли Тарас тримав камеру, каже, що в пальці було добряче холодно. Попри це, ставши на підвищення бачив, шо людей дуже багато, аж до Європейської площі.

Записала Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.