Що думають про практику в редакціях тернопільських газет студенти “України”
Життя, найчастіше, складається з різних періодів, етапів, проходячи які людина стає досвідченішою, більш зрілою, умілою, впевненою у своїх силах. Одним, із найважливіших таких етапів є навчання у вищому навчальному закладі, де людина здобуває ті знання, уміння, характер, які будуть супроводжувати її не один рік після того.
Студенти Тернопільського коледжу Університету «Україна» діляться своїми враженнями про практику, яку вони проходили влітку цього року у видавництвах та газетах, задля вивчення тонкощів професії, самовдосконалення, знайомства з новими людьми, професіоналами, які мають безпосереднє практичне відношення до редакційно-видавничого процесу.
Наталя Корнелюк, студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування» Тернопільського коледжу Університету «Україна»:
«Перше враження, яке виникає при думці про університет – викладачі. Після першої зустрічі відразу помітний їх високий професійний рівень. Кожен з них спеціаліст у власній справі з багатим досвідом за спиною. У таких викладачів є чому вчитися. Вони охоче діляться набутими вміннями, допомагають у навчанні. У моїй професії важливо вміти написати та відредагувати статтю, самостійно проаналізувати факти та структурувати їх таким чином, аби вони були зрозумілі та цікаві читачеві. У цьому часто допомагають викладачі, адже тільки вони можуть вказати недоліки та допомогти вчасно виправити їх.
Практика – прекрасний шанс для студента виявити себе, перетворити знання із книжок у реальні вміння. Робота в справжньому видавництві більш ніж відрізняється від опису в книжках. Вона потребує не лише використання засвоєних раніше знань, але й багатьох людських якостей – терпіння, концентрації, винахідливості, відповідальності… Це прекрасний шанс підготуватися до роботи за спеціальністю, дізнатися, яких умінь чи особистісних характеристик тобі не вистачає для роботи, де в знаннях є прогалини. Це також прекрасний шанс зав’язати нові знайомства на професійному рівні».
Леся Наливайко, студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування»:
«Наш коледж відрізняється з поміж усіх аналогічних навчальних закладів своєю атмосферою. У нас надзвичайно дружній колектив. І це стосується не лише відносин в середині групи, але й поміж усіх студентів. Цьому сприяють свята та концерти, у яких бере участь весь студентський та викладацький склад, кожен віддає частинку себе і отримує задоволення від роботи. Коледж – справжня велика родина. Це безперечно впливає на процес навчання, його продуктивність. Вчителі із задоволенням діляться своїм досвідом, особливостями саме того предмету, який викладають. В цьому особливість нашого коледжу – в атмосфері, яка надихає, допомагає розкрити свої здібності, підготуватися до дорослого професійного життя, знайти нових друзів.
Місяць практики в газеті – справжня школа для майбутнього спеціаліста. Вона дозволяє відчути себе частиною колективу, взяти участь у процесі підготовки друкованої продукції, більше та глибше дізнатися про роботу в редакції чи видавництві. Набуті навички та вміння відіграють важливу роль у подальшому навчанні. Коли справді редагуєш, пишеш статті та займаєшся макетуванням газети значно простіше зрозуміти раніше вивчений теоретичний матеріал».
Галина Даньків, студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування»:
«Для мене важливою особливістю Тернопільського коледжу Університету «Україна» є індивідуальний підхід до кожного студента. Групи в нас порівняно малі і тому викладач має змогу приділити увагу кожному. Під час навчання – це великий плюс. Нема потреби в додаткових заняттях, можна уточнити незрозуміле відразу на парі. Часто в нас є можливість посперечатися один з одним чи влаштувати вільні слухання – це значно допомагає у навчанні.
Для мене практика – це перш за все хороша школа. Працюючи в газеті, виконуючи роботу працівника газети, перш за все вчишся. Звичайно, робити це без певних професійних знань неможливо. Важливо вміти використати теоретичні знання на практиці. Практика – неоціненний досвід, який неможливо здобути сидячи за підручником. Значною мірою – це завдяки працівникам газети, справжнім професіоналам, які мають з цим справу кожного дня».
Приємно, що молоді люди отримують задоволення від навчання та практики за обраною спеціальністю, розвиваються, працюють, вдосконалюються. Побажаємо їм і надалі радості від роботи над собою, впевненості в собі, сили, натхнення, везіння!!
Ірина Скоробогата
Коментарі вимкнені.