Що роблять чиновники Тернопільщини із історико-культурними землями

Органи прокуратури області провели перевірки додержання вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про охорону культурної спадщини» у діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування при використанні земель історико-культурного призначення.

Незважаючи на те, що на території області налічується понад 4,2 тис. пам’яток культурної спадщини, органи місцевого самоврядування та влади не уклали охоронні договори щодо більшості із них, межі пам’яток на місцевості не визначені, охоронні зони не затверджені. Недбалість з боку посадовців органів влади та місцевого самоврядування може стати причиною руйнування історико-культурних об’єктів. 

Такі порушення виявлено у Бучацькому, Гусятинському, Збаразькому, Кременецькому, Лановецькому, Монастириському, Підволочиському, Підгаєцькому, Тернопільському, Шумському районах та місті Тернополі.
За результатами виявлених порушень прокуратура внесла 24 документи реагування, у яких вимагає притягнути 25 осіб до відповідальності. 
Всього, з початку року, органи прокуратури області провели 370 перевірок у сфері земельних відносин, за результатами яких розпочато 10 кримінальних проваджень, внесено 340 подань, за яким до дисциплінарної відповідальності притягнуто 260 посадовців, з яких 170 – органів контролю, відшкодовано понад 3 млн.грн.

Коментарі вимкнені.