Що робити, якщо у вас вимагають хабар? – поради тернополянам
Хабар, це негативне явище впливає на всі сфери суспільного життя, політику, економіку, право, міжнародні відносини, гальмує всі позитивні надбання демократії в Україні. Боротьба з хабарництвом є одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК України) – один із найнебезпечніших посадових злочинів.
Що ж робити, якщо у вас вимагають хабар? Давайте разом боротись із хабарниками:
1. Поводьте себе вкрай обережно, ввічливо, без підлещування, не допускаючи необачних висловлювань, які могли б вимагачем трактуватися або як готовність, або як категорична відмова дати хабар або здійснити підкуп.
2. Уважно вислухайте і точно запам’ятайте поставлені вам умови (розміри сум, найменування товарів та характер послуг, терміни і способи передачі хабара, форма комерційного підкупу, послідовність вирішення питань). А при можливості запишіть розмову на носій інформації, який в подальшому буде долучено до Вашої заяви.
3. Постарайтеся перенести питання про місце і час передачі хабара до наступної бесіди або, якщо це неможливо, запропонуйте добре знайоме вам місце для наступної зустрічі.
4. Поцікавтесь у співрозмовника про гарантії вирішення питання у разі давання хабара або вчинення підкупу.
5. Не беріть ініціативу у розмові на себе, більше «працюйте на прийом», дозволяйте потенційному отримувачеві хабара «виговоритися», повідомити вам якомога більше інформації.
Щоб присікти діяльність хабарника, необхідно звернутися з усним або письмовим повідомленням про готування до злочину до міліції за місцем проживання або підготувати заяву до прокуратури.
При зверненні громадянину необхідно викласти суть проблеми й розповісти, яким чином на нього намагаються впливати. Тут стануть у нагоді всі ті подробиці, які громадянин запам’ятав в кабінеті вимагача. У бесіді з правоохоронцями громадянин буде проінструктований про те, що йому робити далі, аби вивести злочинця на чисту воду.
Пам’ятайте: правоохоронні органи мають у своєму розпорядженні широкий спектр можливостей у боротьбі з хабарництвом, але без звернень та активної допомоги громадян, ця боротьба значно сповільнюється!
Коментарі вимкнені.