Сергій Надал незаконно віддав землю на вул. Злуки будівельній компанії “Матла”?!

Конфлікт навколо стадіону на вулиці Злуки добігає свого кінця. Цей стадіон площею майже три гектари був зведений ще у 70-тих роках минулого століття одним із колишніх промислових гігантів України – Тернопільським бавовняно-прядильним комбінатом. Згодом місто встановило оплату за оренду, а «Текстерно» не мало, чим платити, тому стадіон передали Інституту економіки і підприємництва. Згідно заключеного договору, земельна ділянка передалася в оренду для будівництва групи житлових будинків з вбудовано-прибудованами закладами спортивного призначення та відкритими спорудами загального користування.
До сьогодні він залишається єдиним місцем для спортивних занять у цьому мікрорайоні. Мешканці прилеглих будинків проти його забудови, однак згідно документів наданих забудовником Андрієм Матлою все там здійснювалося законно
.

Згодом, 10 квітня,  міський голова Сергій Надал зустрівся із забудовником та ініціативною групою тернополян щодо питання навколо стадіону «Текстерно». Під час зустрічі усі сторони погодилися шукати компромісне рішення, щоб врегулювати дане питання.

На зустрічі присутнім було представлено проект, у якому передбачено облаштування нового стадіону біля діючого на території близько 45 соток. Забудовник погоджується на цій території збудувати повноцінний стадіон і ще два спортивних майданчики для громади міста.

Таким чином, ймовірно,  міський голова намагався зберегти для будівельної компанії хоч би щось з того, що було заплановано  забудовувати на початку.

І ось нещодавно прокурорською перевіркою встановлено, що на сесії міської ради (це ще при каденції Романа Заставного, – прим. ред.) прийнято незаконне рішення про передачу приватному вузу зазначеної землі в оренду для будівництва групи житлових будинків з вбудовано-прибудованими закладами спортивного призначення та відкритими спортивними спорудами загального користування.

Надалі, у січні 2011 року між Тернопільською міською радою та приватним вузом укладено договір оренди землі строком на 10 років, згідно п.2 якого земельна ділянка, що передається під будівництво – це земля відведена під будівництво.

Таким чином, орган місцевого самоврядування передав вказану землю без проведених в законному порядку торгів, а також без розробленого та затвердженого у встановленому законом порядку проекту землеустрою щодо зміни її цільового призначення.

 З врахуванням наведеного, 16 вересня 2014 року прокурор міста Тернополя звернувся до суду з позовом про визнання незаконним та скасування вищезазначеного рішення Тернопільської міської ради, а також – розірвання укладеного із приватним навчальним закладом договору оренди цієї землі.

Окрім того, з метою забезпечення позову, прокурор міста Тернополя вимагає заборонити замовнику та підрядникам вчиняти будь-які будівельні роботи з будівництва групи житлових будинків на проспекті Злуки у місті Тернополі.

На даний час позов прокуратури перебуває на розгляді господарського суду Тернопільської області.  

-1 thoughts on “Сергій Надал незаконно віддав землю на вул. Злуки будівельній компанії “Матла”?!

  • 10:51 | 18.09.2014 о 10:51
    Permalink

    Надал розгрібає за Заставного. І це не вперше!

  • 10:08 | 19.09.2014 о 10:08
    Permalink

    те рішення при каденції Заставного проголосували на сесії депутати міськради,бо їх просила ректорка того вузу,яка тоді теж була депутаткою . А рішення 2011р. міськради таки незаконне,та воно вже при Надалу прийняте

Коментарі вимкнені.