Що роблять у Тернополі з безпритульними псами?

pesОстанніми тижнями почастішали скарги від мешканців Тернополя щодо наявності безпритульних собак на вулицях міста. Інформуємо, що в Тернополі діє служба з відлову безпритульних тварин, працівники якої щодня, крім вихідних, від шостої до десятої години ранку здійснюють відлов нестерилізованих собак для подальшого проведення операції у  центрі стерилізації в с. Дичків.

Евтаназія тварин, які не становлять небезпеки для людей,  заборонена законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Нещодавно мешканці вулиці Курбаса, 6 у Тернополі поскаржились у мерію на безпритульних собак біля їхнього будинку. Після повідомлення тварин забрали на стерилізацію. Повідомляти про безпритульних тварни можна, як в мерію, так і на адрес спеціалізованої організації, яка займається виловом безпритульних тварин. У Тернополі це товариство “Зооцентр”, яке знаходиться за адресою Живова,19, офіс 21 (телефон – 40-07-43).

Щоб тварини зникли з вулиць Тернополя, необхідні зміни на законодавчому рівні. Адже відповідно до статті 17 закону України   «Про захист тварин від жорстокого поводження» умертвіння тварин допускається лише в окремих випадках. Зокрема, для одержання господарсько корисної продукції, для припинення страждань тварин,  якщо вони  не  можуть  бути припинені в інший спосіб,   за необхідності умертвіння новонародженого приплоду тварин,    при регулюванні  чисельності  диких  тварин  і тварин,  що не утримуються  людиною,  але  перебувають  в  умовах,  повністю  або частково створюваних діяльністю людини,   за необхідності умертвіння окремих тварин,  які хворі на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання та за необхідності  оборони  від нападу тварини,  якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці.

Тому улюбленців дітлахів, та тварин, які не мають ознак захворювань після проведення операції, згідно чинного законодавства, доставляють на вулиці, де вони проживали раніше.

-1 thoughts on “Що роблять у Тернополі з безпритульними псами?

 • 12:42 | 23.06.2016 о 12:42
  Permalink

  СОБАКИ, БОДАЙ НАВІТЬ “ВУЛИЧНІ” – ДРУЗІ, А НЕ ВОРОГИ!

  Скільки можна скаржитися, стогнати, плакати і жалітися на безпритульних псів, які бігають вулицями Тернополя?
  Ще жодного разу я не стала “жертвою” їх кусань, гризань, нападань і всього решта.
  Замість того, аби телефонувати в різні служби по вилову і стерилізації, подружіться з ними:
  1) купивши їм сосиску;
  2) погладивши по шерстці, або ж взагалі:
  3) одомашніть, забравши їх до себе додому на постійне проживання. :))
  Собаки завжди були друзями людей, для чого їх робити своїми ворогами???

Коментарі вимкнені.