Шість автомобілів обласної ради чекають торгів

17 червня на сесії обласної ради депутати прийняли рішення про продаж шести автомобілів, які є у власності комунального підприємства облради. Їх продаватимуть на аукціоні після оцінки експертів. 

Таке рішення депутатів схвилювало і журналістів, і звичайних тернополян. Найбільше запитань викликала офіційна залишкова вартість транспорту. Приміром, у позашляховика Toyota 1999 року випуску вона становить 3394 грн, а в Daewoo Nubira того ж року випуску – 2738 грн (повний перелік транспорту та залишкова вартість – в табл.).

Разом з тим, в обласній раді наполягають, що продаватимуть транспорт не за залишковими цінами. Натомість проведуть незалежну оцінку вартості. Вона і буде стартовою на відкритому аукціоні, в якому участь зможе взяти кожен охочий. Залишкова вартість, до слова, є однією з основних складових визначення ціни продажу експертами. Від ринкової вона зазвичай є суттєво нижчою.

“Передача права власності на майно юридичним чи фізичним особам здійснюється за процедурами та у спосіб, передбаченими Порядком відчуження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області”, – повідомив у відповідь на наш інформаційний запит голова обласної ради Василь Хомінець.

Згідно з порядком, який затвердили цьогоріч, майно дійсно має пройти незалежну оцінку. А відповідні акти має погодити голова обласної ради. Також, згідно з порядком, не пізніше, ніж за 15 днів до аукціону, який проведе спеціалізоване підприємство, громадськість повинні проінформувати через ЗМІ. Кінцевий термін подачі заявок — за три дні до проведення торгів.

Чимало наших читачів вважають, що реалізація майна відбудеться прозоро завдяки розголосу.

“Бачу, з обласної ради вже розповсюдили інформацію про те, що все конкурентно і на користь громади, – пише на нашому сайті читач Сергій Тернівський. – Чомусь мені здається, що такими правильними вони стали після того, як інформація про офіційну вартість набула розголосу. Не таємниця, що державне і комунальне майно часто дерибанять за копійки між своїми. І навіть якщо відбуваються аукціони, то про них ніхто не знає, а стартова, занижена ціна часто є й остаточною, бо ж є один учасник, який порішав. Та цього разу, думаю, все буде прозоро і показово. І область таки щось заробить”.

Окрім того, що ми проанонсуємо аукціон, умови та місце проведення, ми відвідаємо й самі торги. Як все відбуватиметься, розповімо читачам.

Андрій Шкула

Коментарі вимкнені.