«Шлях у безсмертя». До 30-их роковин смерті Патріярха Йосифа Сліпого

«Шлях у безсмертя». До 30-их роковин смерті Патріярха Йосифа Сліпого (1894-1982)          

7 вересня 1984 року в Римі перестало битися серце Першого Патріярха Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Йосифа Сліпого (1894-1982). 92 роки невтомного і відданого служіння в Христовому винограднику, освячені незламною вірністю Апостольській столиці, 18-ма роками ув’язення, безмежною синівською любов’ю до рідної землі та свого народу, відданістю науковій та пастирській діяльності увінчалися не тільки видимими плодами, що їх залишив Патріярх Йосиф своїм нащадкам, але й проклали йому шлях у безсмертя.            

З метою вшанування 30-их роковин смерти свого засновника, Релігійне Товариство українців католиків «Свята Софія» (матірне ТСС) та в США (ТСС А) підготували книгу “Шлях у безсмертя. До 30-річчя відходу у вічність Блаженнішого Патріярха Йосифа Сліпого. (1892-1984). Матеріяли про смерть та похорон”. Публікація, яка вийшла за сприяння американського Товариства «Свята Софія», побачила світ у львівському видавництві “Артос”. Упорядниками книги є Екзекутивний директор ТСС А д-р Ірина Іванкович та Президент ТСС в Римі о. ліц. Марко Ярослав Семеген. У збірі представлено пов’язані із похоронами Патріярха матеріяли, що їх зібрано з різних друкованих джерел української діяспори в США та Італії: це тексти промов, телеграми, репортажі та інтерв’ю. Добірка поетичного інтермеццо мистців слова діяспори, переплетена спогадами відданого співпрацівника Патріярха, Голови американського Товариства «Свята Софія» академіка Леоніда Рудницького, надають виданню особливого чуттєвого виміру. Доповнена численними світлинами з архівів Центру студій спадщини Патріярха Йосифа при ТСС А, ця книжка послужить новим штрихом до портрету однієї із найбільш маркантних і непересічних постатей української історіографії – Блаженнішого Йосифа Сліпого.

На вшанування 30-их роковин відходу у вічність Слуги Божого Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984), у суботу 6 вересня 2014 року в його рідному селі Заздрість на Тернопільщині відбудеться урочисте відзначення цієї пропам’ятної дати.

Урочистості розпочнуться Архієрейською Божественною Літургією (09:30) у парохіяльній церкві під проводом Високопреосвященного Василія Семенюка, Митрополита Тернопільсько-Зборівського, після цього буде відслужено панахиду біля родинного гробівця Сліпих на місцевому цвинтарі. Вшанування пам’яти Йосифа Сліпого продовжить науково-мистецька академія, в ході якої гості переглянуть фільм про життєвий шлях Патріярха та його похорон. Уперше буде запрезентована книжка, видана Товариством «Свята Софія», – «Шлях у безсмертя. Матеріяли про смерть та похорон Патріярха Йосифа Сліпого (1892-1984)», упорядники: д-р Ірина Іванкович (ТСС США) та о. Марко Ярослав Семеген (ТСС Рим).

Науковою складовою заходу стане доповідь о. д-ра Тараса Бублика (УКУ), дослідника життя і спадщини Патріярха Сліпого – «Діяльність Патріярха Йосифа Сліпого щодо легалізації УГКЦ у світлі радянських документів (1960-1980-ті роки)».

Мистецьку частину урочистих вшанувань пам’яти великого Провідника українського народу прикрасять виступи Молодіжного хору катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (м. Тернопіль) та деклямування поезій із мультимедійним супроводом.

Урочистості пройдуть під патронатом Тернопільсько-Зборівської Митрополії УГКЦ. Головний організатор та спонсор події – Релігійне товариство українців католиків «Свята Софія» США у співпраці з Представництвом Товариства в Україні, Музейно-меморіяльним комплексом Патріярха Йосифа Сліпого (с.Заздрість), парохією Воздвиження Чесного Хреста (с.Заздрість), Українським Католицьким Університетом (м.Львів), Тернопільським обласним відділенням «Просвіта»,  Фундацією «Справа Патріярха Йосифа» (м.Тернопіль), Колегіумом «Знамення» (с.Зарваниця).

Коментарі вимкнені.