Скандал ТНЕУ: про допити студентів та “містичну” дату мітингу

Скандал із ТНЕУ здається уже завершився, проте ми надамо нові факти цієї історії. Адже прокуратура зробила своє розслідування і надала відповідь київському депутату Андрію Пінчуку, який тоді виступив на захист студентів ТНЕУ.

Прокуратура написала, що саме 24 грудня 2012 року (у цей час в.о. ректора уже був Крисоватий А.І.), було видано нове розпорядження щодо перездач ректорських контрольних робіт. У документі сказано, що лише за наявності поважних причин ректор, або проректор із навчальної роботи, надає дозвіл на перездачу цієї контрольної. Проте є умова – надання студенту ОБОВЯЗКОВИХ консультацій не менше 2х академічних годин. Це і була сума у 140 грн., яку, імовірно, опротестовували студенти.

Цікаво, що студенти почали свою акцію непокори саме 24 грудня, у день підписання цього розпорядження. А уже наступного дня вийшли на акцію протесту, де зустрілися із в.о ректора. Деякі експерти вважають причиною конфлікту – вибори керівника у цьому виші. Судити, хто і як організував студентів на мітинг не будемо, проте факт оперативності вражає.

З неофіційних джерел нам відомо, що під час акції усіх студентів, що ішли на протест, правоохоронці розпитували хто основний організатор і для чого це робиться. А через день студентів, хто дав свій коментар ЗМІ, викликали на “ковьор” і щось розпитували.

Сьогодні, у листі прокуратури зазначено, що у ТНЕУ перевірку проводить міліція на факт стягнення оплати за перездачі ректорської контрольної роботи у першому семестрі 2012/2013 років. Нагадаємо, що 10 січня відбулася зустріч в.о. ректора ТНЕУ із журналістами та студентами, на якій показали варіант нового розпорядження щодо цієї контрольної. Результат – Платні послуги для тернопільських студентів не відмінять.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя “Погляд

 

Коментарі вимкнені.