СКМ Ахметова дала Тернопільщині призове місце

Компанія СКМ опублікувала рейтинг енергоефективності областей України Ukrainian Energy Index.

Про це повідомляється на офіційному сайті компанії.

Згідно з дослідженням в України є серйозний потенціал в енергозбереженні. Загальний рівень енергоефективності дещо зріс в 2011 і становив 54,2% від рівня ЄС.

СКМ відзначає, що наближення енергоефективності до рівня Європи дозволило б зменшити кінцеве споживання енергоресурсів у промисловості, сільському господарстві, будівництві, сфері послуг та житловому секторі на 45,8%.

Завдяки цьому, за підрахунками компанії, лише в 2011 Україна могла б заощадити 26,5 мільйона тонн нафтового еквівалента енергоресурсів або 11,4 мільярда євро у цінах 2010. Ця суми практично відповідає 29,3 млрд кубів газу і порівнянна з обсягом імпорту газу з РФ до України в 2012.

У підсумку переможцями рейтингу енергоефективності регіонів України в сумарному заліку стали Закарпатська, Чернігівська і Вінницька області.

У сфері індустрії – Донецька, Чернігівська та Запорізька. У секторі послуги – Одеська, Донецька та Львівська області, тоді як в області сільського господарства – Тернопільська, Львівська та Житомирська області, а в секторі ЖКГ – Вінницька, Кіровоградська та Житомирська області.

Зазначимо, що в дослідженні СКМ порівнюється ефективність кінцевого споживання енергоресурсів у 26 регіонах України за 2007-2011 і підраховується потенціал енергозбереження областей.

Коментарі вимкнені.