Скоро у Тернопільщини з’явиться реєстр землі біля усіх пам’яток культури

 На Тернопіллі взялися перевіряти культурні об’єкти. Так, намісник президента сформував ряд завдань, які тепер змушені виконати ті чи інші служби: і вирішити питання балансової належності таких об’єктів, і відкоригувати генеральні плани сіл та міст з урахуванням відповідних пам’яток.

Саме ж управління містобудування та архітектури до 1 січня наступного року повинне сформувати реєстр земельних ділянок, на яких розміщені пам’ятки та оформити їх у карті.

Найшвидше, мабуть справиться обласна інспекція охорони пам’яток історії та культури, якій доручено перевірити використання земельних ділянок навколо вище перелічених об’єктів.

Довідка: на території області нараховується 1787 об’єктів археологічної спадщини, 2898 пам’яток історії та монументального мистецтва, 1716 пам’яток архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва, функціонують Національний заповідник “Замки Тернопілля”, Бережанський та Кременецько-Почаївський державні історико-культурні заповідники, 30 населених пунктів включено до Списку історичних населених місць України.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.