Скульптури Пінзеля потрібно забрати з “Подолян”, де лунає невідповідна музика та розпиваються алкогольні напої, – експерт

Експертна оцінка зберігання скульптур Йогана Пінзеля Тернопільським обласним краєзнавчим музеєм на 27.04.13р. заслуженим працівником культури України Л.Б. Разінковою ( Возницькою).

Йоган Георг Пінзель – один з найталановитіших європейських скульпторів 18ст. Він зумів досягнути досконалості в зображеннях містичного і драматичного. Це гордість і «золотий фонд » України.
Мене ,як Генерально директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького, доцента кафедри реставрації Львівської національної академії мистецтв, заслуженого працівника культури Разінкової Л.Б торбує подальша доля скульптур Пінзеля в якому музеї вони б не знаходилися ( найбільша збірка цих творів є в нашому музеї). Оскільки всі ці безцінні твори проходили реставрацію безпосередньо в галереї мистецтв перед відправкою їх на виставку до Франції. Реставратори Київського науково-дослідного центру реставрації та реставратори ЛНГМ прийшли до висновку та записали у протоколі засідання реставраційної ради, що стан збереження скульптур вимагає бережного відношення і після експонування їх у Парижі і повернення до рідних музеїв, скульптури більше не перевозити.
27 квітня 2013р. мною були оглянуті скульптури Пінзеля , які за згодою Управління культури та дирекцією Тернопільського обласного краєзнавчого музею були тимчасово перевезені та розташовані у приватній «Арт галереї Подоляни» Торгового центру Подоляни на другому поверсі.
Хоча у приміщенні знаходилися численні пам ятки сакрального мистецтва, а саме ікони, дерев яні поліхромовані скульптури з приватних колекцій, приміщення категорично не пристосоване до експонування такого роду пам яток оскільки повністю не обладнане приладами які контролюють та відповідно зволожують приміщення.
Майже всі твори у виставковому залі мали численні осипи та вздуття фарбового шару з грунтом ( надаються фотоматеріали). Оскільки, як мені сказали твори Пінзеля були завезені 26 квітня, їх чекає у найближчий час така сама участь.
Вимірювачі температурно-вологісного режиму також були відсутні. Конструкція дахового покриття складається з гофрованих металевих листів, що при нагріванні їх сонячними променями дає у приміщенні достатньо високу температуру повітря до 30 градусів Цельсію, а вночі охолоджується утворюючи різкий перепад температури ( що є характерним для даної пори року),і є недопустимим для збереження такого роду пам яток.
ВИСНОВОК:
1. Твори унікального скульптора 18ст. Георга Пінзеля у самий короткий термін необхідно вилучити з торгового центру та створити у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї належних умов його збереження та нагляд реставраторів.
2. Припинити свідому руйнацію творів сакрального мистецтва у такому приміщенні торгівельного комплексу де лунає різного характеру невідповідна музика та поруч розпиваються алкогольні напої.
3. У таких приміщеннях можуть експонуватися твори сучасного живопису та скульптура з каменю, металу, сучасних матеріалів.

 

-1 thoughts on “Скульптури Пінзеля потрібно забрати з “Подолян”, де лунає невідповідна музика та розпиваються алкогольні напої, – експерт

  • 14:25 | 28.04.2013 о 14:25
    Permalink

    Десятки помилок! Хоч про Пінзеля допис можна відредагувати і не ганьбити його ім’я такою безграмотністю?!

Коментарі вимкнені.