Слідом за Камінським до кримінальної відповідальності можуть притягнути Остапчук і Дейнеку?

Про кричущий випадок безсовісного ставлення окремих працівників прокуратури до своїх обов’язків по захисту українського народу від корупціонерів стався днями у справі про підозру в корупції заступника тернопільського мера Тернополя Володимира Камінського написав радник глави МВС Антон Геращенко у мережі Фейсбук.

Він коротко нагадав хронологію подій:

19 травня 2015 Володимир Камінський був затриманий на гарячому під час отримання чергової суми хабара у розмірі 133 000 гривень.

20 Травня Печерський суд визначив Камінському запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внести заставу в сумі аж 97 тисяч гривень. Камінський внісши заставу вийшов на свободу.

17 серпня слідчий МВС направив на узгодження в Генеральну Прокуратуру обвинувальний акт щодо Володимира Камінського з обвинуваченням за статтею 368 ч. 3 – одержання неправомірної вигоди або попросту хабара. За цією статтею суд може призначати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років!

Однак вже 19 серпня прокурором Микола Проданец повернув обвинувальний акт слідчому МВС зі зміною статті обвинувачення з “жорсткою” 368 на “м’яку” 369 ч. 2, по якій максимальний термін покарання штраф або гарантований умовний термін.

При цьому ніяких пояснень потерпілі, у яких заступник мера неодноразово вимагав хабара, – не отримали.

Також як і не отримали пояснень, чому слідство проводилося тільки відносно Володимира Камінського, а співробітники Тернопільської міської ради, дії яких були також задокументовані оперативниками (а це заступник міського голови В. Остапчук та начальник Управління стратегічного розвитку міста Ю. Дейнека) в суд не пішли?

Дізнавшись про це кричущі факти, на мій погляд, зловмисних дій окремих співробітників Генеральної Прокуратури, я звернувся з депутатським зверненням з вимогою провести перевірку законності та обгрунтованості прийняття такого рішення і за підсумками мене проінформувати.

Своє звернення я направив 7 вересня.

Сьогодні в Тернополі мало відбутися перше засідання з розгляду справи Володимира Камінського. Проте суд не відбувся через те, що Генеральний прокурор звернув увагу на моє звернення і прийняв відповідні рішення з перевірки такої дивної доброти і дружелюбності прокурора Проданца до Володимира Камінського.

Звертаюся до моїх колег народних депутатів з пропозицією – давайте кожен з нас, більш ніж 400-та народних депутатів, візьме на себе контроль за одним, двома, трьома резонансними справами за нечистими на руку чиновників, суддів, прокурорів, поліцейських і будемо вимагати від ГПУ, МВС, СБУ законного і об’єктивного розслідування кожної справи, одночасно з тим, приймаючи нові хороші закони і змінюючи старі кадри на нові, і так ми змусимо правоохоронну і судову систему працювати.

Суд по Камінському перенесено на 23 вересня.

Сподіваюся Генеральний прокурор Віктор Шокін прийме правильне рішення і змусить своїх підлеглих захищати права народу від корупціонерів, а не корупціонерів від народу.

І ось тоді, коли правоохоронні органи і суди почнуть карати тих, хто повинен бути покараний і не карати тих, кого карати не повинно, – ось тоді в Україні і буде панувати мир і порядок.

П. С. Кому цікаво, можете ознайомитися з текстом оновленого зверхмягкого обвинувального висновок у виконанні прокурора Проданца. Там всього кілька сторінок. А також з текстом мого депутатського звернення до Віктора Шокіна.

Коментарі вимкнені.