Сьогодні для тернополян виступлять джазові гурти з Польщі

13 грудня о 19.00 год. у Тернопільському драматичному театрі виступлять польські джазові гурти “Shofar” та “FUTUREthno”. Концерт відбудеться у рамках міжнародного джазового фестивалю “Jazz Bez”, який проходить у Тернополі уже вдев’яте. 

Квитки можна придбати у касі Драматичного театру та барі “Коза”

Shofar
Raphael Rogiński – електрична гітара
Mikołaj Trzaska – альт-саксофон, кларнети
Macio Moretti – перкусія

Репертуар тріо Shofar складається з традиційної єврейської релігійної музики. Так як відрізняються коментування тори, так і музика тріо відтворює різні течії релігійності.
Твори, які виконує тріо, походять з довоєнних музикознавчих досліджень з регіонів України, Польщі та Молдавії.

Це, найчастіше, так звані «ніґуни» – магічні релігійні пісні, що у деяких випадках мають вводити в транс і екстаз. Також гурт грає «фрейлакси» – більш танцювальну музику і пісні, що походять з єврейської літургії.

FUTUREthno
Містер Крайм – діджей
Filip Szymaniak – скрипка
Łukasz Owczynnikow – контрабас
Grzegorz Pałka –барабани
Роман Бардун – фортепіано

FUTUREthno – це насичений народними мотивами джаз, забарвлений електронною музикою. Головна ідея полягає в тому, щоб передати дух народної пісні, однак не в очевидний спосіб, а за допомогою сучасної мови, енергетичного джазу. Композиції основані на українському та польському фольклорі. Гурт творять молоді, проте досвідчені музиканти з України та Польщі.Музиканти єднають досвід та талант, шукаючи мистецького консенсусу у багатогранному змаганні епох, культур та ментальностей. «Музичне походження» учасників: академічна музика, джаз, електроніка – додають особливого характеру звучанню колективу.

Гурт мав можливість концертувати на фестивалях Східної Європи а також Великобританії, серед яких London Jazz Festival та Fre3jazzdays (Варшава).

Коментарі вимкнені.