Сьогодні у Тернополі було гаряче – люди вимагали зарплати (відео)

Сьогодні зранку близько півсотні робітників ДП «Тернопільського облавтодору» зібрались на Театральному майдані, а потім колоною рушили до обласної прокуратури. У руках люди тримали плакати з вимогами до керівництва  підприємства: «Погасити заборгованість із зарплати у 2014 р.», «Поновити повний робочий тиждень», «Заборонити скорочення працівників». За словами людей, від початку року  з метою економії коштів їх перевели на триденний робочий тиждень, а виплати скоротили до мінімуму. Але грошей вони все одно не бачать.

«Від березня нам обіцяють гроші, деяким трохи заплатили. Але з червня – взагалі нічого немає. Влада області обіцяє, але нічого не  робить. Пояснюють війною, терпіть, грошей немає, а самі матеріали закуповують вдвічі дорожче, ніж вони реально вартують», – обурився майстер ДП «Тернопільський облавтодор» Олександр Йосипович.

Люди кажуть, що неодноразово писали звернення до президента, прем’єр-міністра, місцевого керівництва та депутатів, але результату немає. Очільники їхнього підприємства годують робітників обіцянками, але становище лише погіршується. Також, як стверджують мітингарі, чинне керівництво «Автодору» має покровителів у обласному управлінні СБУ, тому усі махінації сходять їм з рук.

Дорожники скаржаться, що вони без замовлень, а роботу виконують приватні структури. На думку пікетувальників, ці приватники пов’язані з керівництвом «Тернопільського облавтодору».

У обласній прокуратурі, куди люди прийшли з вимогами про захист  трудових та соціальних прав, їх прийняв у відділі звернень громадян особисто прокурор Тернопільщини Юрій Гулкевич та пообіцяв провести перевірки за фактами, що виклали працівники ДП «Тернопільський облавтодор».

«Заява буде розглянута у відповідності до вимог чинного законодавства. Ми призначимо та проведемо відповідну перевірку що невиплати заробітної платні. За наявності порушення – вживемо заходів прокурорського реагування», – заявив Юрій Гулкевич.

Після прокуратури мітингарі з ДП «Тернопільський облавтодор» з пікетом вирушили до будівлі обласної державної адміністрації, аби вкотре вимагати від виконавчої влади  захистити їхні права.

Нагадаємо, у червні працівники ДП «Тернопільський облавтодор» вже виходили з пікетом. Тоді зарплату в області заборгували понад 900 дорожникам. За словами головного інженера ДП «Тернопільський облавтодор» Ігоря Василюка, сума боргу становить 4,5 млн грн.

 

ЗІК

Коментарі вимкнені.