Сплюндровану могилу Степана Бандери у Мюнхені українці вже впорядкували (фото)

Новина про те, що на могилі лідера ОУН Степана Бандери у Мюнхені вчинено акт вандалізму сколихнула Україну та українців по всьому світу. Спроба розкопування поховання була здійснена 17 серпня.
Так склалося, що наступного дня у Мюнхен приїхали збаражани – Сергій Шмігель та Володимир Корнатий з сином Владиславом.
Володимир Корнатий є близьким другом родини зятя Степана Бандери Андрія Куцана. У Мюнхені довший час жила його рідна сестра, тож чоловік був частим її гостем, зустрічався з українською діаспорою. З сім’єю Андрія Куцана познайомився понад п’ять років тому і з того часу у них зав’язалися теплі дружні відносини.
Після відповідних оперативних слідчих дій, які провела мюнхенська поліція, збаражани з родиною Степана Бандери, представниками української діаспори наводили лад на місці вічного спочинку славетного провідника ОУН, а також висаджували квіти, запалили лампадки.
Днями Володимир Корнатий повернувся в Збараж і зайшов в редакцію газети, щоб, так би мовити, з перших вуст розповісти про резонансну подію. Також надав для друку світлини.
Збаражанин розповів, що вандали звалили 180-сантиметровий мармуровий хрест, намагалися підкопати надгробну плиту, яка важить майже тонну, і таким чином хотіли перекинути постамент на якому стояв пам’ятник. Сам постамент вони також намагалися розбити молотом. З могили було знято 30-40 сантиметрів ґрунту, який вандали скидали на одну сторону. З усього було видно, що зловмисники добре планували свій злочин і скоріш за все хотіли дістати останки Степана Бандери. Проте щось їх злякало і вони не довершили свою чорну справу.
В українських ЗМІ повідомляли про вибух, здійснений на могилі Бандери, однак пан Володимир спростував цю інформацію.
Про акт вандалізму Андрія Куцана повідомив священик Української греко-католицької церкви, а його, у свою чергу, поінформували українські туристи. Український консул та члени родини Бандери одразу поїхали на місце пригоди. Побачене їх шокувало, бо до цього часу ніколи ніхто не паплюжив могили Степана Бандери.
Родина провідника ОУН твердо переконана, що вандалізм на могилі Степана Бандери має політичний підтекст. Андрій Куцан пов’язує цей інцидент з подіями, які зараз відбуваються в Україні і бачить слід російських спецслужб. Однак тих, хто за цим стоїть і хто намагався спаплюжити пам’ять українського національного героя, поки що не знайшли.
А тим часом, на місце вічного спочинку Степана Бандери приїжджає ще більше «паломників» зі всього світу, стверджує Володимир Корнатий. Він особисто особисто зустрів тут росіянина, який засуджує політику Путіна щодо України і прийшов вклонитися людині, яку кремлівська влада і її посіпаки бояться навіть після смерті.
Разом з тим, якби ситуація в Україні змінилася, то тлінні останки Бандери були б перевезені у столицю України, – про це тепер у родині родині провідника ОУН говорять все частіше. Але, зазначив Володимир, кажуть, що це буде можливим лише тоді, коли тут буде мир і спокій. Наразі ж йдеться про посилення заходів безпеки на цвинтарі, зокрема встановлення камер відеоспостереження з метою недопущення подібних випадків вандалізму.
Нагадаємо, що провідника ОУН(б) Степана Бандеру поховали на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф 20 жовтня 1959 року. Він помер унаслідок замаху, здійсненого проти нього агентом КДБ Богданом Сташинським. Після Другої світової війни Мюнхен став одним із головних осередків української еміграції. Окрім Бандери у Мюнхені тривалий час мешкало подружжя Ярослава та Слави Стецьків.

Світлана БОДНАР, Народне слово

-1 thoughts on “Сплюндровану могилу Степана Бандери у Мюнхені українці вже впорядкували (фото)

  • 21:54 | 26.08.2014 о 21:54
    Permalink

    следующий раз этого подонка выкопают и сожгут прямо на могиле

Коментарі вимкнені.