Страшна хвороба підкрадається до тернополянок непомітно

Понад два тижні на Тернопільщині діє інформаційно-роз’яснювальний профілактичний проект Міністерства охорони здоров’я “Турбуйся про них!” в рамках Всеукраїнського тижня боротьби з раком молочної залози, котрий покликаний звернути увагу громадян на серйозність ризиків захворювання на рак молочної залози – про це повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. Такий проект є актуальним та важливим для тернопільчанок, адже на Тернопільщині з кожним днем зростає кількість людей, в яких виявляється онкологічні захворювання.
Як повідомила головний позаштатний спеціаліст – онкогінеколог Департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, заступник головного лікаря з медичної частини “Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру” Любов Самбор, “минулоріч у Тернопільській області рак молочної залози діагностували 265 пацієнтам. Проте за 9 місяців 2013 року уже виявлено злоякісну пухлину молочної залози у 246 пацієнтів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 187 ”.
Тож, сьогодні, 18 жовтня 2013 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я для всіх небайдужих до свого здоров’я та жінок-представниць засобів масової інформації міста та області проведено день відкритих дверей у Тернопільському обласному комунальному клінічному онкологічному диспансері (завідувач першого хірургічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру Оксана Туманова, медсестра поліклінічного відділення Людмила Єрмакова, онкохірург Микола Прокопчук, медсестра Марія Бойчук, лікар-онкохірург поліклінічного відділення диспансеру Сергій Бутов та медсестра Оксана Безкоста), у жіночій консультації №2 Тернопільської міської комунальної лікарні №2 (лікар-онкохірург Тарас Мариняк) та жіночій консультації №1 Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” (лікар-онколохірург поліклінічного відділення диспансеру Наталія Савочкіна).
Без направлення на обстеження 116 жінок пройшли огляд лікаря-онколога та отримали професійну консультацію, а також для додаткового обстеження – зробили УЗД молочних залоз та мамографію. Наразі відомо, що декілька жінок потребують детальніших обстежень та консультацій лікарів-мамологів. Наймолодшій обстежуваній – 22 роки, найстаршій 78.
“На ранньому виявленні хвороби, що є гарантією успішного лікування раку” звертає увагу лікар-онкохірург Наталія Савочкіна. Натомість уберегтися від недуги теж просто – варто раз на рік проходити ультразвукове дослідження (УЗД) чи мамографію (рентген-обстеження молочних залоз ). Крім того, не забувати самостійно щомісяця обстежувати груди – говорить Наталія Олексіївна.
Медики рекомендують жінкам після 30 років один раз на рік звертатися до онколога, який детально обстежить і дасть кваліфіковані поради.
Сучасна медицина здатна вилікувати злоякісні пухлини майже всіх локалізацій, якщо їх діагностовано на ранній стадії.
– Зауважте, якщо лікування раку молочної залози розпочато в І стадії, то стійке вилікування досягає більш ніж у 90% випадків, якщо в ІІ стадії – в 60%, в ІІІ – тільки в 40%, а в ІV стадії – ще нижче – наголосила завідувач першого хірургічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру Оксана Туманова.
Проведена акція та день відкритих дверей привернули увагу громадкості до свого здоров’я, адже, в першу чергу, про нього має дбати не лікар, а кожна людина. Пізнє виявлення хвороби в зв’язку з невчасним зверненням пацієнта до лікаря – головна причина підвищення захворюванності онкопатологій як і на Тернопільщині, так і в регіонах держави.

Коментарі вимкнені.