«Гердани – прикраси для сміливих жінок», – майстриня з Тернополя Неля Чухрай
“Мелодії творчих сердець” – виставка двох майстринь з Тернополя, подруг Олександри Луканюк (Федик) та Нелі Чухрай, яка відкрилася 20 грудня у Тернопільській бібліотеці для дорослих №4 (розташована на бульварі Данила Галицького, 6).
Цього дня майстриням присвоїли звання “Майстра народних художніх промислів”.
В експозиції Нелі Чухрай представлено гердани – нагрудні бісерні прикраси у вигляді петлі з двох смужок, з’єднаних в місці сонячного сплетіння. У давнину їх переважно носили чоловіки, тепер це виключно жіночий аксесуар.
– Захоплення виробами з бісеру почалося у мене з маленьких – браслетів і сережок, а згодом перейшла на гердани, – розповіла пані Неля. – Гердани – це захоплення, на яке не жаль ні часу, ні сну. Спочатку я виготовляла звичайні гердани – з геометричними візерунками, квітами. Згодом, побачивши в інтернеті кілька схем з гердановими картинами, захопилася. Виявляється, на одній прикрасі можна помістити цілу картину, яку можна носити на собі!
Кожна прикраса Нелі Чухрай має свою назву. Зокрема, на виставці представлено гердан “Поцілована Богом”, де зображено вагітну жінку, – актуальний для матусь в очікуванні немовляти. Є гердани з зображенням Біг-Бена та Ейфелевої вежі, які знайшли своїх поціновувачів відповідно в Лондоні та Франції.
– Було кілька замовлень на гердан із зображенням вовчиці, – зазначила пані Неля. – Одна з найсвіжіших робіт – я розробила схему Острівця закоханих у Тернополі. А в найближчому майбутньому планую створити кілька герданів з зображенням мальовничих місць Тернополя.
На звичайний геометричний чи квітковий гердан майстриня витрачає 4-5 днів. На “картинні” – до двох тижнів.
Авторка робіт каже, що гердани з зображенням картин – прикраси для сміливих жінок. Для тих, які не бояться експериментів і готові завжди випробовувати щось нове, неординарне, нетрадиційне.
– Панує думка, що гердан слід носити лише з вишиванками, – зазначила Неля. – Я не є прихильницею такої позиції і вважаю, що цю прикрасу можна вдягати й до іншого одягу. Найкраще, звісно, до однотонного, кольори якого перекликаються з відтінками на гердані. Взимку це може бути гольф, туніка, теплий сведр без візерунків і малюнків. Влітку — сукні, туніки, блузи, штани чи спідниця. Гердани гарно можна поєднати і з джинсами. В основному сучасні жінки люблять гердани в стилі бохо і я — не виняток (усміхається = прим.).
Фото нових прикрас майстриня регулярно публікує на своїй сторінці у Facebook під брендом Ninel-Ka HandMade.
Виставка діятиме в Тернопільській бібліотеці для дорослих №4 до 29 грудня ц.р.
Про виставку художньої вишивки тернополянки Олександри Луканюк (Федик) читайте на “Погляді” незабаром.
Коментарі вимкнені.