Кому вигідно, щоб новий дитячий садок на Дружбі не відкрився?

Майже інсценізація п’єси “Кайдашева сім’я” відбувається днями на вул. Юності, 9, що на масиві Дружба. Причина конфлікту, як і в класичному літературному варіанті, – спір за межу. Опонентами адміністрації дитячого садка “Країна дитинства”, депутатів Тернопільської міської ради виступили мешканці сусіднього з дитсадком будинку.

Як розповів “Погляду” лобіст відновлення роботи дитсадка, депутат Тернопільської міської ради тутешнього округу Іван Зінь, 1 вересня цього року на вул. Юності, 9 заплановано відкрити дитсадок для 180 вихованців. Капітальний ремонт приміщення завершено, меблі, обладнання, іграшки завезено – усе за кошт Тернопільської міської ради, залишилося лише встановити частину паркану і облаштувати дитмайданчики. Якраз останній момент і саботують місцеві мешканці, погрожуючи понищити техніку і власне дитсадок. Велелюдна дискусія з цього приводу відбулася надвечір 2 серпня.

Це приміщення збудовано давно, первісно як дитячий садок,  зазначив депутат Іван Зінь. Він спочатку так і функціонував, але свого часу колишня міська влада передала цю будівлю для послуг Тернопільського національного економічного університету, садок було реорганізовано в корпус юридичного факультету. Ще одну частину землі, яка належала садочку, передали у власність славнозвісного Щепановського, де його підприємство збудувало багатоповерхівку. Пізніше виш змінив місце розташування, а приміщення на вул. Юності, 9 залишилося пустувати з відібраним клаптем землі. Тут почали збиратися безхатченки, запанував безлад. Нинішній склад депутатського корпусу Тернопільської міської ради вирішив відновити дитячий садок у цьому приміщенні, оскільки в Тернополі є великий брак місць для виховання дошкільнят. На минулій сесії міськради виділено додаткову територію для двох дитячих майданчиків – 10 сотих із сусіднього скверу. Сюди входить занедбана тротуарна доріжка. Аби не створювати труднощів для перехожих, вирішили встановити новий асфальтований тротуар з освітленням, завширшки 2 метри, на відстані 8-10 метрів від нинішнього. З бюджету міста на це спрямовано 200 тис. грн. Я поставив адміністрації дитсадка умову, що поки не буде нової доріжки, паркану не встановлюватимуть.

Теперішня доріжка у сквері.
Теперішня доріжка у сквері.
Зранку 2 серпня будувати новий тротуар у сквер на вул. Юності в'їхала техніка, однак мешканці сусіднього будинку заблокували її роботу.
Зранку 2 серпня будувати новий тротуар у сквер на вул. Юності в’їхала техніка, однак мешканці сусіднього будинку заблокували її роботу.

Тобто прохід сквером не перекривають, лише зміщують на кілька метрів. Однак це аж ніяк не влаштовує опонентів. Версій проти паркану на території скверу кілька: побоюються вирубки дерев; зміни цільового призначення землі в майбутньому під багатоповерхівку; через автівки батьків вихованців дитсадка ніде буде запаркувати авто жителів сусіднього будинку; дитячий гамір порушує спокій; потерпають, що втратять прохід до бювету; обійти кілька метрів до нової доріжки деяким мешканцям фізично важко… Депутати Тернопільської міської ради, завідуюча дитячим садком спростовують ці побоювання.

Дехто з учасників дискусії підозрює, що протестувальники створили прецедент не просто так, а захищаючи інтереси майбутнього забудовника скверу. Мовляв, коли є дійсно загроза вирубки зелених насаджень у Тернополі, протестують одиниці, а тут такий аншлаг однодумців, коли йдеться про збільшення і благоустрій території державного дитячого садка. Інші вбачають тут політичні розбірки.

Дискусію обидві сторони вирішили продовжити наступного дня, о 9.00 3 серпня, вже за участю батьків дошкільнят, які планують тут навчатися.

Sadochok14

Далі буде.

 

-1 thoughts on “Кому вигідно, щоб новий дитячий садок на Дружбі не відкрився?

 • 15:50 | 3.08.2016 о 15:50
  Permalink

  Все так гарно написали,а людям пообіцяли не чіпати дерев…но три дерева вже зруйновано…є відео доказ…..на черзі наступні

  • 16:44 | 3.08.2016 о 16:44
   Permalink

   Ви впевнені, що йдеться не про сухі дерева?

 • 01:03 | 4.08.2016 о 01:03
  Permalink

  і де відеодоказ про зруйновані дерева??? і “зруйновано” це як? і ким?

Коментарі вимкнені.