Людмила Чеховська: «Щоб заборонити пересувні цирки в Тернополі, ми боролися ще з травня»

Кілька місяців тернопільська активістка, членкиня партії «Сила людей» Людмила Чеховська спільно із зоозахисною ініціативою UAnimals боролася за те, щоб у Тернополі заборонили пересувні цирки з тваринами. Нарешті сьогодні 35 депутатів підтримали рішення, пропоноване активістами. Однак із своїм «але».

 • Людмила Чеховська

  Спочатку, ще у травні, ми подали петицію до міськради Тернополя з ініціативою заборонити пересувні цирки в місті. Тоді її підтримала необхідна кількість тернополян, однак від заступника міського голови ми отримали відповідь «ні про що». Мовляв чиновники керуються певними нормами законодавства. Хоча, коли відкриєте ті норми, то побачите, що пересувні звіринці – заборонені, — розповідає Людмила Чеховська.

  Згодом на петицію активістів відреагував виконавчий комітет ТМР, який фактично продублював відповідь заступника мера.

 • Відповіли, що скрупульозніше перевірятимуть умови утримання тварин. Хоча ми ж розуміли, що це просто «відписка». Тому паралельно працювали над проектом рішення на сесію міськради. На попередньому засіданні, на жаль, наша ініціатива до порядку денного не ввійшла, позаяк дуже пізно, спільно з юристами UAnimals, підготували текст проекту. Відповідно депутат міськради Ігор Костюк, який зголосився представляти це питання в сесійній залі,  хоч і «з голосу» на сесії намагався подати проект, але його не підтримали. Зокрема Сергій Надал сказав, що документ не пройшов усі процедурні моменти і слід його відкласти до наступного засідання, — продовжує Чеховська.

Людмила каже, що до сесії, яка відбулася 8 серпня, активісти готувалися уже ретельніше, хоча й до останнього не були впевнені у тому, що проект потрапить до сесійної зали.

 • Проект висів на сайті необхідні 20 днів. Однак лише за день до сесії його розглянула депутатська комісія. З того що мені відомо, проект рішення «завернув» юридичний відділ через зауваження до формулювання. В кінцевому результаті депутати дійшли компромісу, додавши до проекту один пункт. У ньому йдеться про те, що не забороняється гастролювати міжнародним циркам, які отримали дозвіл від Міністерства культури. Наскільки розумію, переважно до Тернополя їдуть без таких погоджень. Тому, ніби, проблем не мало би бути, але наскільки це так – перевірити не можу. До речі, депутату Назару Зелінці новий пункт теж видався зайвим, тому вирішив з голосу запропонувати забрати його, і хоч не отримав заперечень від Костюка, не отримав підтримки серед депутатів, котрі наполягали на прийнятті останньої затвердженої версії проекту рішення, – каже Чеховська.
 • Автор фото: JIANAN YU, REUTERS

Активістка каже, що також радилась із засновником UAnimals, котрий теж зауважив, що дана правка немає сенсу адже в законодавстві такого немає, відповідно у них закралися підозри, що пункт про міжнародні цирки – свого роду «діра», у якому зможуть «пролазити» всупереч забороні міської ради.

 • З іншого боку, якщо немає такого поняття як «дозвіл від міністерства», то, можливо, і проблем не буде. Будемо бачити, як працюватиме заборона на гастролюючі цирки у нашому місті. Однозначно, що сьогоднішнє рішення, навіть редаговане, це дуже добре. Дякую усім 35 депутатам за це! Бо, чесно, ми дуже важко йшли до цього і постійно натикались на перешкоди. Надіюсь, що рішення діятиме. , – підсумувала Людмила Чеховська..

До слова,  Людмила Чеховська також бере участь у всеукраїнському проекті «Нові лідери», де захищає свою ініціативу по зведенню в Тернополі притулку для безпритульних тварин.

-1 thoughts on “Людмила Чеховська: «Щоб заборонити пересувні цирки в Тернополі, ми боролися ще з травня»

 • 16:51 | 10.08.2018 о 16:51
  Permalink

  Погляду не здригнулась рука закритикувати проект рішення свободівського депутата?!
  І навіть не згадали який поганий той Костюк…це ж треба…як так сталось?!

Коментарі вимкнені.