На сьогоднішні громадські слухання у Тернополі викликали поліцію

Сьогодні, 10 вересня, о 12:00 год в Українському домі “Перемога”, що на бульварі Т. Шевченка, 27, Тернопільська міська рада провела громадські слухання на тему “Детальний план території, обмеженої вулицями Генерала Тарнавського, Київська, М. Липницького, Володимира Великого (мікрорайон №14) в м. Тернополі”.

Напередодні заходу від громадських активістів звучали зауваження, що час заходу обраний вкрай невдало – будень і навіть не обідня перерва – мовляв, міська рада уникає повноцінних громадських слухань. Незважаючи на це, на захід прийшло чимало людей, у чому можна пересвідчитися на фото. Кожен мав змогу реєструватися на вході в актову залу, показувати паспорт або інші документи ніхто не вимагав. Учасники записували своє ім’я, по батькові, прізвище та адресу проживання. Графи для підпису не було.

Ведучими громадських слухань були начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської міської ради Василь Бесага і заступник Тернопільського міського голови Владислав Стемковський.

Загалом позиції тернополян щодо території, винесеної на сьогоднішнє обговорення, розділилися на двоє: садоводи виступають за збереження своїх земельних ділянок за собою, інші – за те, щоб створити на цьому місці парк.

Тих, хто виступав за парк, садоводи називали засланцями мера та його команди і, керуючись чинним законодавством, вказували на очевидні порушення їхніх прав.

Зокрема, представниця садового товариства “Ювілейне” у своєму виступі зазначила: “Сьогоднішні громадські слухання є незаконними. Все, що тут відбувається, є порушенням чинного законодавства України. Тому що 16 серпня 2019р. Господарським судом Тернопільської області винесена Ухвала у справі №921/438/19 проти забезпечення позову щодо земельної ділянки за адресою вулиця Київська, Тернавського, яка сьогодні планується бути предметом обговорення. Судовою ухвалою заборонено вчиняти будь-які дії і приймати будь-які рішення щодо даної земельної ділянки”.

Копії ухвали жінка передала ведучим слухань.

– Повідомляємо вам, що все, що відбувається щодо цієї земельної ділянки у місті Тернополі, є порушенням конституції України, Земельного кодексу і інших законів України, – продовжила представниця садового товариства. – Товариство “Ювілейне” користується цією земельної ділянкою з 1967р. по сьогодні, сплачує земельний податок, ми є законними землекористувачами.

Садоводи вимагають від міської ради не проводити громадських слухань і скасувати попередні рішення, що були прийняті щодо земельної ділянки, якою користується товариство, провести двосторонні консультації між міською радою і садоводами.

— Основна мета нашого голови — виставити садоводів ворогами громади міста Тернополя, які дбають про свої шкурні інтереси, – вважають нинішні власники земельних ділянок, які сьогодні були предметом обговорення. – А ми хочемо, щоб все відбувалося по закону і по справедливості. Ми, члени садового товариства “Ювілейне”, закликаємо всіх небайдужих тернополян, громадських активістів та всіх, хто потерпає від свавілля Надала і його команди, об’єднатися і разом подолати беззаконня та несправедливість у Тернополі”.

На місце проведення громадських слухань садоводи викликали  патрульну поліцію, аби зафіксувати акт порушення – невиконання ухвали Господарського суду Тернопільської області.

Представник ОСББ вул. Симоненка 5а висловив позицію жителів прилеглих будинків, мовляв вчора він зустрічався із представниками сусідніх ОСББ, які одностайно виступають за створення зеленої зони на місці дач:

“Я проживаю на вулиці Симоненка, 5 а, мій син ходить в садочок на вулиці Симоненка. Моя пропозиція за те, щоб у даному районі облаштувати парк, щоб молоді батьки, люди похилого віку мали можливість вільно відвідувати дану територію, без всяких огорож. Вчора голови ОСББ із даного мікрорайону, а тут є більше 100 багатоквартирних будинків, якщо брати тільки “Аляску”, а на “Сонячному” є більше 300 багатоквартирних будинків, де є будинки від 40 квартир до 300 і більше, ми збиралися вчора  й одноголосно було прийнято рішення за те, щоб у даному районі був влаштований парк”.

Як наголосив заступник міського голови Владислав Стемковський, дані громадські слухання проводилися для того, щоб почути пропозиції та зауваження щодо детального плану території. За результатами цього заходу рішення не приймаються, жодних адміністративних дій не здійснюють.

Громадські слухання тривали 30 хвилин і завершилися під вигуки “Ганьба!”, адресовані представникам Тернопільської міської ради.

Коментарі вимкнені.