Прецедент: як щодо перевиборів Тернопільського міського голови?


Після того, як вкотре скандально не відбулася сесія Тернопільської міської ради, усі наввипередки заговорили про перевибори. Однак зупинилися чомусь лише на депутатах. Чому б не змінити насамперед міського голову, який, найбільш ймовірно, сам приклався до блокування сесій?  

Як варіант, Сергія Надала усунуть з посади міського голови. Причина очевидна: не може забезпечити проведення сесії, яку сам скликав. Йдеться про чітке порушення законодавства, визначеного статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування»: «повноваження сiльського, селищного, мiського голови можуть бути також достроково припиненi, якщо вiн порушує Конституцiю або закони України, права i свободи громадян, не забезпечує здiйснення наданих йому повноважень».

Згідно з регламентом, сесії міської ради повинні проводитися щомісяця. Нагадати, скільки їх відбулося цього року? Будь ласка: аж одна (щоправда з трьома пленарними засіданнями, крайнє в часі — 4 квітня). Відтоді сесії вважаються не повноважними через відсутність кворуму в приміщенні міської ради і навіть, як пропонувалося минулого разу, під її стінами. Чергова дата для 15 сесії Тернопільської міської ради наразі вже відома – відповідно до розпорядження, вона призначена на 10:00 25 травня (четвер). Втім, сторони конфлікту, як видно з їхніх публічних заяв, на поступки йти не готові. Тому, чи розглянуть депутати вже кілька сотень накопичених питань щодо життєдіяльності міста, передбачити важко.

Дострокові вибори призначає Верховна Рада України. До цього часу обов’язки мера автоматично почне виконувати секретар міської ради (у тернопільському випадку – це Віктор Шумада). Термін такого заміщення не обмежений законодавством, тож додаткових витрат на вибори бюджет може уникнути дуже просто. І колапсу з відсутністю влади в місті не буде, і важливі питання тернополян нарешті потраплять на розгляд порядку денного…

Квітослава Вінчук.

Коментарі вимкнені.