Продюсер Ігор Савиченко у Тернополі про пошук шляху до українського глядача

“Зараз ми шукаємо шлях до українського глядача. Ми маємо знайти кіномову, що не є калькою ні голлівудський, ні європейського чи російського кіно, а є чимось унікальним”, – каже продюсер Ігор Савиченко. У тернопільському “Сінемасіті” разом із режисеркою Марисею Нікітюк вони представляли стрічку “Коли падають дерева”.

Марися Нікітюк мовила про фільм, зокрема, те, що його створення зайняло п’ять років, це її перша режисерська робота. В основі сценарію, як каже сама: “хитросплетіння з тих явищ, що мене тривожили в соціумі, уявлень про те, як все мало би бути та спогадів з дитинства”.

Ігор Савиченко повів мову про фільми сучасного українського кінематографа та їх специфіку.

“Більшість фільмів, які я продюсував (серед них: “Брати. Остання сповідь” Вікторії Трофименко, “Зелена кофта” Володимира Тихого, “Поводир” Олеся Саніна, “Листопад” Маші Кондакової, “Ядерні відходи” Мирослава Слабошпицького – А. З.), незвичні для українського глядача. Так само і “Коли падають дерева” – ця історія дорослішання людей, котрі намагаються знайти свій шлях у житті, відрізняється від попередніх варіантів таких оповідей. Це зовсім не радянський фільм і зовсім не голлівудський”, – каже продюсер. Додає, що до широкого глядача українським фільмам ще треба дійти, але впевнені кроки вже робляться: “Якщо 2010-2011 українське кіно складало менше відсотка, серед тих, на які український глядач ходив у кінотеатр, то у 2017 році цей відсоток становив 4,8. Ця позитивна динаміка зберігається. Те, що ми робимо, – це поступові кроки до збільшення відсотків”.

Анна Золотнюк.

Фото авторки.

Коментарі вимкнені.