«Солодкий» рекорд, креативні інсталяції, народні артисти: фестивалила Байковецька громада

У безхмарний недільний день мешканці Байковецької об’єднаної громади поспішали в село Стегниківці, розташоване за 14 кілометрів від Тернополя. Тут влаштували фестиваль «Серпневі барви».

Дістатися сюди доволі легко, адже головні дороги громади суттєво відновили після об’єднання. Станом на зараз, у Байковецьку об’єднану громаду входять села Байківці, Гаї Гречинські, Шляхтинці, Лозова, Курники, Стегниківці, Дубівці. Об’єднання відбулося у вересні 2015 року.

На фестиваль стегниківські господині, за попередньою домовленістю, спекли торти. Обов’язковою умовою було, принести «Вишиванку» площею 30 квадратних сантиметрів. Солодощі виклали в 15-метровий ряд (орієнтовно 50 тортів), який став «внутрішнім» рекордом громади, побивши торішній показник – майже 13 м. Згодом випічкою безкоштовно пригощали всіх охочих.

Також до уваги глядачів представили вироби народних умільців з усіх сіл громади – мальовані і вишиті картини, одяг та прикраси ручної роботи, інсталяцію сільської господи, карту України з овочів.

На сцені виступили творчі колективи з сіл громади, запрошені гості — заслужений артист естрадного мистецтва України Юрій Футуйма, народний артист України Павло Дворський, гурт “Світанок” з Бережан, гурт “Кавалєрка” з Тернополя.

Захід відвідав народний депутат України Роман Заставний, який високо оцінив темпи розвитку Байковецького «союзу».

«Сьогодні побував на фестивалі в одній з найкращих громад України – в с. Стегниківці Байковецької об’єднаної громади, яка є зразком місцевого врядування, – поділився враженнями про візит у Стегниківці Роман Заставний на своїй сторінці в Facebook. – Пишаюся, коли в Верховній Раді згадують Байковецьку громаду як приклад для інших. Через місцевих талантів звучить слава про наш край і за межами держави. Приємно, що тут на високому рівні дбають не лише про економіку, а й про мистецьку складову. Так тримати, Байковецька громадо!»

На проведення фестивалю з бюджету громади спрямували близько 50 тисяч гривень.

Коментарі вимкнені.