Спорт сучасних козаків у Тернополі: в СК “Характерник” переймали досвід володаря чорного поясу з таеквондо

Самобутній стиль фрі-файту увібрав у себе досвід численних бойових традицій світу. Тут можна побачити елементи боксерської техніки, кидки з боротьби і больові прийоми джиу-джитсу. А минулої п`ятниці тернопільські фрі-файтери переймали елементи техніки ударів ногами, притаманні таеквондо. Семінар для спортсменів “Характерника” провів володар чорного поясу, президент СК “Alpha Team” 34-річний Володимир Гончар зі Львова.

Володимир Гончар практикує таеквондо з 2002 року. “Спочатку я віддавав перевагу легкій атлетиці, – розповів львів’янин. – Коли мені виповнилося 20, друг ознайомив з таеквондо. На другому тренуванні мені розбили носа, втім, я залишився у цьому спорті до нині (усміхається – ред.). Таеквондо імпонує мені через динамічність і видовищність. Техніка цього виду спорту відрізняється від інших специфічними ударами ногами в стрибку, які можна використовувати і у фрі-файті. Нещодавно тернопільський тренер Валерій Чоботар проводив семінар з боротьби для  львівських спортсменів. Я, так би мовити, сьогодні віддаю йому “борг”.

Спочатку Володимир запросив спортсменів до розминки суглобів, потім розповів, як ефективно виконувати розтяжки тіла, після цього перейшли до відпрацювання ударів. Зокрема, Володимир Гончар розповів тернополянам про нюанси ударів ногами.

Анатолій Стеліга.

Як розповів тренер з фрі-файту СК “Характерник” Анатолій Стеліга, у спортклубі займаються орієнтовно 150 осіб від 5-річного віку. Серед них є і дівчата. Заняття відбуваються щодня з 16:00 до 21:00 год. Вартість – 150 гривень на місяць (незалежно від кількості відвідувань).

– Досвід тренера з таеквондо, без сумніву, буде корисним для вихованців “Характерника”, – зазначив Анатолій Стеліга. – Оскільки у фрі-файті техніка ударів ногами займає суттєву частину з потрібного арсеналу.

Правила фрі-файту забороняють удари, що небезпечні для здоров`я. Наприклад: удари в пах, по хребту, потилиці, в кадик, по очах суперника. Також заборонені удари п`ятою, головою, ліктем, незахищеною рукавицею частиною кулака.

Олександр Долішній.

Тренер клубу “Характерник” Олександр Долішній: “Фрі-файтом займаюся половину свого життя. Уже 17 років я є вихованцем Валерія Чоботаря (керівник СК “Характерник”, заслужений тренер України з фрі-файту, учасник боїв за Донецький аеропорт з позивним “Гатило”, – ред.). Насамперед мені імпонує у цьому спорті дисципліна, він виховує характер справжнього чоловіка. Фрі-файт у перекладі означає “вільний бій”. Система ведення поєдинку дає змогу спортсменові обрати зручну для себе техніку бою: боротися чи завдавати удару”.

Перший український вид спорту фрі-файт – доволі молодий. Заснований 1995-го року киянином Андрієм Старовойтом, майстром  тайцзіцюань і традиційного шаолінського кунг-фу.

До речі, традиційна форма фрі-файту – синьо-жовта.

Ірина Юрко.

Фото автора.

 

Коментарі вимкнені.