Сучасний чеський комікс і його «перше століття» можна побачити в Тернополі

Луціє Ржегоржікова.

Впродовж ще двох тижнів в арт-галереї “Бункермуз” тернополяни мають унікальну нагоду побачити експозицію “Тим часом в іншому місці …/Століття чеського коміксу”. Вона представляє  творчість чеських митців в історичному контексті. Виставку нещодавно відкрила культурна аташе посольства Чехії, директорка Чеського центру в Києві Луціє Ржегоржікова. 

Тернопіль став п`ятим містом України, де показали ці роботи.

— у виставці зосереджено найкращі зразки чехословацького коміксу за століття, – зазначила, відкриваючи виставку у Тернополі, Луціє Ржегоржікова. — Вони дуже важливі для чеської культури і взагалі для коміксової культури та культури ілюстрації. Упорядники та куратори виставки – це відомі дослідники, ілюстратори, які уклали цілу книгу коміксів на 1000 сторінок, що детально описує чехословацький комікс від 20-го століття до сучасних днів.

За версією Луціє Ржегоржікової, комікс — це метафоричний спосіб розповідати про реальність. За її словами, наразі ринок коміксів у Чехії не надто рентабельний, але його підтримує держава: раз на рік у них виходить часопис на 1000 сторінок, де зібрано найкращі комікси. Видання повністю фінансує держава.

Поруч з коміксами чеською мовою у “Бункермузі” є детальний переклад українською, який доступно описує зміст ілюстрацій та контекст.

Виставка триватиме до 17 жовтня.

Ірина Юрко.
Фото автора.

Коментарі вимкнені.