Цього разу Тернопіль мав чим похвалитися перед в. о. Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун

Кожна окрема хвилина від моменту звернення пацієнта у “швидку” – це 5% ймовірності порятунку життя людини. Для того, аби наблизити пацієнта із лікарем, тернопільські ІТ-фахівці суттєво оновили диспетчерську систему, яка працює на базі “швидкої” на вул. Рєпіна, 11. Вчора її продемонстрували для в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

Олесь Сірант.

Як розповів Олесь Сірант, директор ТОВ “Протекшн-Груп”, яке займалося втіленням цього проекту, замовниками оновлення диспетчерської служби “швидкої” був Центр екстреної швидкої медичної допомоги. Його розробляли згідно із завданням, сформованим Міністерством охорони здоров’я.

Суть проекту – всі виклики по місту, а незабаром з усієї області надходять в одну диспетчерську. Тут оператори за допомогою он-лайн карти визначають, яка карета швидкої найближча до місця виклику і відповідає потрібному профілю. Лікарі отримали термінали, на які надходять виклики, тож тепер не потрібно втрачати час на очікування повідомлень з диспетчерської. Водії “швидких” мають навігатори. На машинах встановлено трекери, які дають можливість відслідковувати рух, а також статус – на виклик чи з виклику їде бригада.

Навесні 2018 року в ТОВ “Протекшн-Груп” планують підключити “швидкі” в Тернополі до світлофорів. Коли проїжджатиме швидка, для всіх інших учасників руху буде “червоне” світло, тоді як для медиків — “зелене”.

Ректор Тернопільського державного медуніверситету Михайло Корда розповів “Погляду” про новації щодо надання екстреної меддопомоги, які впроваджує університет: “Незабаром в Тернопільській області планують впровадити і телемедицину. Відтак інтернетом можна буде передавати лікарю, наприклад, кардіограму. Фельдшер з віддаленого села зможе проконсультуватися з лікарем в режимі Skype щодо складного випадку. ТДМУ став центром Західної України з навчання парамедиків – фахівців, навчених надавати невідкладну медичну допомогу. Завдання парамедика: приїхати на виклик, оцінити ситуацію, надати першу догоспітальну (не домедичну) допомогу і терміново доставити пацієнта до лікарні. Навчання розпочнуться у 2018 році”. На парамедиків навчатимуть не лише лікарів, а й водіїв карет “швидкої”.

– Синхронно з ХХІ століттям у Тернополі створили технічні засоби, покликані зберегти дорогоцінні хвилини для спасіння життя, – прокоментував оновлення на базі “швидкої” в Тернополі народний депутат Роман Заставний. – На наші досягнення сьогодні приїхала подивитися в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Цього разу важливі наукові розробки не просто запропонували у вигляді ідеї, а реально втілили. Дуже добре, що розробником такої системи є саме тернопільські хлопці, які змогли осягнути глобальність проблеми і створити інструменти для її вирішення”.

– Диспетчерська система – ключова частина ланцюга екстреної меддопомоги, – зазначила після ознайомлення з оновленою оперативно-диспетчерською системою в Тернополі в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона назвала розробку в Тернополі найкращою серед тих, які є в Україні. Міністр підкреслила, що ця система дозволяє миттєво зв’язатися ще й з пожежниками чи поліцейськими. “Якщо оперативно-диспетчерська служба швидкої працює неправильно, то найкращі машини і лікарі “швидкої” суттєво втрачають шанси врятувати людину”, – сказала У. Супрун.

Міністерство охорони здоров’я планує впроваджувати тернопільський досвід у всій країні, створивши одну національну систему. На виклик приїжджатимуть “швидкі” навіть із сусідньої області, якщо будуть географічно ближчими до місця виклику.

– Щороку з обласного бюджету спрямовуємо 4 мільйони гривень на повне укомплектування 89 бригад “швидкої” медичними засобами. – інформував пані Супрун голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – В системі екстреної швидкої допомоги Тернопільщини працює 1400 осіб”.

          

 

Коментарі вимкнені.