У Зарваниці відбулася особлива проща (Фоторепортаж)

25 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, свята Останнього дзвоника, у Марійському духовному центрі в Зарваниці відбулася проща інтернатних закладів Тернопільської області. Таку прощу проводять п’ятий рік поспіль з ініціативи заступника начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ганни Зварич.

Щороку проща тематична. Цьогоріч вона називається “Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, – це віра і наука” й приурочена 125-річчю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

Під час Божественної літургії у соборі Зарваницької Матері Божої представники кожного навчального закладу виголошували, за що моляться. Опісля всіх запросили на водосвяття та молебень біля каплиці воїнам АТО.

Одночасно в окремій церкві о. Ігор Шкодзінський провів Службу Божу мовою жестів для молоді з вадами слуху. Детальніше — ТУТ.

о. Ігор Шкодзінський.

– Ця проща – один із видів відзначення Міжнародного дня захисту дітей, – зазначила  заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ганна Зварич. – Це зразковий момент єдності учнів, їх батьків, вчителів, директорів різних інтернатних закладів. Це нагода побачити і підтримати один одного. Проща, насамперед, присвячена дітям, адже проводиться з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ганна Зварич.

Приміром, у Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі виховуються 142 дитини з вадами слуху та мовлення. Директор Марія Кацан розповіла нашому кореспонденту, що вихованці цього закладу візьмуть участь у Службі Божій мовою жестів.

– Таке благословення перед завершенням навчального року передуватиме тому, щоб ми всі в здоров’ї і мирі провели літні канікули, повні сил повернулися до навчання в вересні, – сказала Марія Богданівна. – Останній дзвінок у нас нетрадиційний, він присвячений батькам і матерям – своєрідне родинне свято. Дрес-код – українська вишиванка.

Директор Теребовлянського навчально-виховного комплексу Олег Архитко.

– Хор у сьогоднішній літургії представляють наші гімназисти, – розповів директор Теребовлянського навчально-виховного комплексу Олег Архитко. – Наш навчальний заклад містить спецшколу-інтернат для дітей з порушенням зору та гімназію. Усіх у нас 156 вихованців. Сьогодні сумний день для нас, адже одразу після прощі всім шкільним колективом їдемо провести в останню путь колишнього гімназиста Богдана Ішутіна.

Нагадаємо, 18-річний Богдан Ішутін був контрактником. Загинув від вогневого поранення вранці 22 травня ц.р.  під час виконання службових обов`язків в зоні АТО. Богдан був наймолодшим у багатодітній родині. У загиблого бійця є дві сестри і брат.

Ірина Юрко.

Фото автора.

Коментарі вимкнені.