«В Україні мало кіно для дітей», – Віктор Андрієнко у Тернополі

Легендарний «Довгоносик» Віктор Андрієнко у ці дні перебуває на ІІ Всеукраїнському форумі «КіноХвиля» у Тернополі. Як це часто буває, за актором закріпилося певне амплуа, яке важко побороти. Між тим, Віктор Андрієнко – актор та режисер театру та кіно, сценарист, продюсер і навіть каскадер. Його основні вимоги до українського кіно ми почули у бліц-інтерв’ю перед початком роботи форуму.

  • Пане Вікторе, наскільки важливо проводити такі форуми?
  • Я дуже здивований, що Тернопіль, мабуть, – найбільш кінематографічне місто після Києва. Я дуже вдячний тим людям, які допомагають сьогодні глядачам спілкуватися з кіно і цим розвінчуємо міф, що кіно в Україні немає. Було б добре, якби кожне місто так красиво підходило до того, щоб спілкуватися з кінематографістами. Я здивований, чому тут мало хто знімає. Я хотів знімати кіно у Чернівцях, мабуть, приїду тут знімати.

  • З якою місією Ви сьогодні у Тернополі?
  • Місія за 40 років вивести кіно, як Мойсей (сміється). Я не месія, дєточка моя, я только учусь (сміється). Велика місія тільки у Держкіно і Пилипа Іллєнка, це він бореться з вітряними млинами. Головне, що ви сьогодні побачите, – це молоді кінематографісти, ті, хто прийдуть після нас. І коли вони стануть Довженками і Параджановими, ви згадаєте, що колись у них брали інтерв’ю. Це – головне, заради чого ми зібралися. Майбутнє за молодими і дуже хотілося б, щоб вони кіно знімали в Україні, а не за кордоном. Хай вони в Голівуді роблять успіхи, набивають руку, а потім приходять і знімають кіно тут.

  • Чого бракує українському кінематографу?
  • Дуже шкодую, що мало робиться для дітей. Я розумію, що воювати з американським і європейським кінематографом дуже важко, тому що не ті гроші. Ми показали, що у нас є сила, ми можемо це робити, але нема грошей. Багато фільмів зробили і виявилось, що вони не дитячі. Спеціалісти є, але вони розбіглися у Польщу, Чехію, Італію, але я знаю, що вони за нормальні українські гроші можуть працювати тут, з ними треба домовитися. І не коштів багато треба, а бажання. Діти повинні виростати на українських кіногероях.

Адріана Білецька

Коментарі вимкнені.