Віктор Овчарук: “Тернопільщина в питанні реформування набагато випередила інші області”

ovcharuk03

Сьогодні зранку в Тернополі стартувала міжрегіональна конференція “Спроможні громади – основа регіонального розвитку: виклики та можливості процесів децентралізації”, в якій беруть участь представники Мінрегіону, міжнародні партнери від Європейського союзу та Програми розвитку ООН в Україні, представники громад з різних регіонів. Від імені депутатського корпусу учасників конференції привітав голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук і зазначив, що обласна рада приділяє значну увагу реформі місцевого самоврядування.

— Тернопільщина в питанні реформування набагато випередила інші області та залишається лідером реформи місцевого самоврядування, — розповів “Погляду” Віктор Овчарук. —  Першим завжди складніше, бо досвід часто приходить з помилками. Але найбільшим вчителем завжди залишається власний досвід і навіть невдачі, які з часом ми повинні перетворювати в успіх. Слід брати до уваги, що в реформі місцевого самоврядування та у зв’язку з утворенням нових об’єднаних громад буде посилюватися конкуренція між областями. Сильнішими будуть ті, хто матиме більше самодостатніх громад. Звісно, лідери перемагатимуть і в економічному плані, і в якості життя людей.

ovcharuk05

Загальна тематика конференції об’єднана навколо актуальних питань впровадження децентралізації. “Про реформу місцевого самоврядування останнім часом багато пишуть і говорять, – каже Віктор Овчарук. – Окремі політики переконують, що реформи не потрібно. Однак промовистим прикладом є результати діяльності новостворених громад. Люди відчули потребу в реформуванні свого життя, – вони прийняли рішення, яке змінює майбутнє. Значна частина коштів, які колись перераховувалися до державного бюджету, залишається на місцях. Унаслідок змін, внесених до податкового та бюджетного законодавства, інших законодавчих актів у контексті децентралізації, обсяг власних доходів бюджетів об’єднаних громад (без урахування трансфертів) на 2016 рік при формуванні бюджетів становив 221,7 млн грн., що у 2,6 разів більше, ніж 2015 року”.

За словами голови обласної ради, сьогодні на Тернопільщині реалізуються 177 інфраструктурних проектів за кошти державної субвенції і орієнтовно 60 проектів за кошти місцевих бюджетів та додаткових фондів і грантів. “До речі, на наступний рік з Державного фонду регіонального розвитку заплановано виділити 9 млрд грн. для допомоги, у тому числі на розвиток новостворених територіальних громад”, – зазначив Віктор Овчарук.

Міжрегіональна конференція у Тернополі проводиться Проектом Євросоюзу та програми розвитку Організації Об’єднаних Націй “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” спільно з Тернопільською обласною радою та ОДА. Віктор Вікторович висловив вдячність організаторам заходу – представникам проекту ПРООН, які реалізовують у Тернопільській області вже третю фазу проекту, продемонструвавши зацікавленість більшості громад та місцевої влади щодо співпраці, використовують нові підходи до мобілізації громад, забезпечують фінансування та впровадження місцевих ініціатив.

ovcharuk01 ovcharuk02 ovcharuk07

Коментарі вимкнені.