Вся правда про фірму, яка так погано прибирає Тернопіль від снігу

Було в Тернополі файне КП. Називалось «Тернопільська міська шляхо-експлуатаційна дільниця». Директором був Щирба Юрій Іванович. Ідеальних керівників не буває, та Юрій Іванович господарник був хороший, хоч і трохи різкуватий.

В 2012 році Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради через  процедуру відкритих торгів із закупівлі послуг «Санітарне оброблення та аналогічні послуги (утримання шляхово-мостового господарства міста) укладає з  КП «Тернопільська міська шляхо-експлуатаційна дільниця» відповідний договір на прибирання. І все було б добре, як би  в серпні 2012 року на посаду начальника КП «Тернопільська міська шляхо-експлуатаційна дільниця» не призначили  Козака Андрія Степановича. Так так. Того самого Козака, який нині отримав вирок. Не довго думаючи Козак розпочинає так звану співпрацю із ТзОВ «Тернопіль комунал сервіс». Фірмочка з Луцькими коріннями. Зареєстрована у грудні 2011 року. Власної спецтехніки не має, однак справно отримує від пана Козака через ввірене йому підприємство  за субпідрядні роботи по очищенню Тернополя.

В 2013 році Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради проводить процедуру відкритих торгів із закупівлі послуг «Санітарне оброблення та аналогічні послуги (утримання шляхово-мостового господарства міста): лот 1 – санітарне утримання вулично-дорожньої мережі міста; лот 2 – санітарне утримання міських територій та інших об’єктів благоустрою», яка розпочата згідно оголошення № 328342 у інформаційному бюлетені від 03.12.2012р. №133 (735).

На конкурсні торги надійшло дві пропозиції, а саме:

 1. TOB «Тернопіль комунал сервіс» пропозиції по лоту №1-в сумі 15 996 691,74 грн. та по лоту №2 – в сумі 2 053 304,70 грн.;
 2. КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» пропозиції по лоту №1- в сумі 16 391 462,24 грн. та по лоту №2 – в сумі 1 923 974,96 гривень.

Ніхто і не сумнівався що виграє ТОВ «Тернопіль комунал сервіс»  з ціною пропозиції 15 996 691,74 грн.;

по лоту №2 – КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» з ціною пропозиції 1 923 974,96 гривень.

Тоді навіть Антимонопольний комітет проводив перевірку і згідно цієї перевірки було встановлено що, у пропозиції TOB «Тернопіль комунал сервіс» містилась лише довідка про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у якій відсутня будь-яка інформація про наявність інвентарю та приміщень для забезпечення повноцінного та стабільного функціонування (надання послуг).

Щодо технічного стану спеціалізованої техніки TOB «Тернопіль комунал сервіс», задіяної для очищення вулично-дорожнього покриття в зимовий період то було встановлено, що уся техніка, яка використовується згідно договорів оренди TOB «Тернопіль Комунал Сервіс» належить Луцькому Приватному підприємству «Руфусів» в кількості 13 одиниць, з них 4 одиниці техніки придатні для прибирання тротуарів в зимовий період (станом на 17.01.2013р. 1 машина знаходиться в ремонті) . 7 од. техніки зареєстровані в Луцькій Державній автоінспекції, а 6 од. спецтехніки не зареєстровані в інспекції Держтехнагляду та виїжджають на лінію без державних номерних знаків та Свідоцтв про реєстрацію. В 2012р. не проводився річний Державний технічний огляд вказаної спецтехніки. Крім того було встановлено що  техніка, автомобілі, механічні засоби які орендувало  TOB «Тернопіль Комунал Сервіс» у ПП «Руфусів» зберігається на території КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця», за адресою м. Тернопіль, вул. Тролейбусна,7А, згідно договору, який укладений з порушенням Закону України «Про оренду державного та комунального майна», без погодження з Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради. І уявляєте  нікому до цього немає діла.

Водночас, перевіркою пропозицій учасника торгів – TOB «Тернопіль комунал сервіс» виявлено порушення законодавства про держані закупівлі.

Відповідно п. 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників» розділу III. «Підготовка пропозицій конкурсних торгів» документації з конкурсних торгів, учасники процедури закупівлі у складі пропозиції повинні надати довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази (наявність спеціалізованої техніки (для механізованого плужно-щіточного очищення, вивезення вуличного змету і снігу, автогрейдери тощо), інвентарю, приміщень, тощо для забезпечення повноцінного та стабільного функціонування (надання послуг).

Проте, як виявлено в ході перевірки, у пропозиції TOB «Тернопіль комунал сервіс» міститься лише довідка про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у якій відсутня будь-яка інформація про наявність інвентарю та приміщень.

11.01.2013 року Державною інспекцією сільського господарства в Тернопільській області проведено перевірку відповідності технічного стану спеціалізованої техніки TOB «Тернопіль комунал сервіс», задіяної для очищення вулично-дорожнього покриття в зимовий період вимогам законодавства України. Встановлено, що уся техніка, яка використовується згідно договорів оренди TOB «Тернопіль Комунал Сервіс» належить Луцькому Приватному підприємству «Руфусів» в кількості 13 одиниць, з них 4 одиниці техніки придатні для прибирання тротуарів в зимовий період (станом на 17.01.2013р. 1 машина знаходиться в ремонті) . 7 од. техніки зареєстровані в Луцькій Державній автоінспекції, а 6 од. спецтехніки не зареєстровані в інспекції Держтехнагляду та виїжджають на лінію без державних номерних знаків та Свідоцтв про реєстрацію. В 2012р. не проводився річний Державний технічний огляд вказаної спецтехніки.

В ході проведення перевірки встановлено, що техніка, автомобілі, механічні засоби TOB «Тернопіль Комунал Сервіс» зберігається на території КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця», за адресою м. Тернопіль, вул. Тролейбусна,7А, згідно договору, який укладений з порушенням Закону України «Про оренду державного та комунального майна», без погодження з Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради. Крім того, ТОВ «Тернопіль комунал сервіс» мало надати до конкурсної пропозиції копії двох договорів про надання аналогічних послуг та копії актів приймання виконаних робіт які б засвідчували досвід учасника. А тепер сміємося.. Дали договір субпідряду з з КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця»

Відповідно п 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників» розділу III. «Підготовка пропозицій конкурсних торгів» документації з конкурсних торгів, учасники процедури закупівлі у складі пропозиції повинні надати копії двох договорів про надання аналогічних послуг та копії актів приймання виконаних робіт (завірених печаткою відповідного Замовника та підписом уповноваженої особи цього ж Замовника та печаткою і підписом уповноваженої особи Учасника) згідно цих договорів, що підтверджують досвід Учасника у виконанні аналогічних договорів.

Проте, як встановлено перевіркою, у пропозиції TOB «Тернопіль комунал сервіс» по лоту №1 надано лише один договір, який відповідає вимогам документації, а другий ( від 31.08.2012 р. №3 укладений з КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця») поданий не в повному обсязі, без додатків, які є невід»ємною частиною договору. Крім того не було додано відповідних розрахунків по певних видах робіт.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/34179124

А от що стосується КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» то всі документи були в порядку. І матеріально-технічна база в рази краща і що не маловажно власна а не орендована.

В загальному за січень-грудень 2013 року місто заплатило ТОВ «Тернопіль комунал сервіс» 15 996 691,74  грн. (Майже шістнадцять міліонів)

В серпні 2014 року заключено було договір згідно якого ТОВ «Тернопіль комунал сервіс» за 8 466 178,42 грн. мало прибирати Тернопіль протягом 2014 року!!!!. В грудні 2014 року продовжили договір і додатково заплатили за прибирання м. Тернополя в січні-березні 2015 року 1676 300 грн.

Ну оскільки ТОВ «Тернопіль комунал сервіс» засвітилося в порушеннях антимонопольного законодавства, а тако ж  накопичило борги то зрозумілим є те, що вони не могли брати участь у конкурсах на прибирання. Тому було створено ще одну фірмочку-прокладку ТОВ «Теркомуналсервіс». Зареєстрована вона в жовтні 2014 року і вже  швиденько виграла конкурс на прибирання в 2015 році.  Ну засновники всі ті ж самі що і у ПП «Руфусів» і у «Тернопіль комунал сервіс».

Виграла фірмочка у відомої фірми «Техно-Буд-Центр». Яка має потужну матеріально-технічну базу.

Отже за 2015 рік місто заплатило  ТОВ «Теркомуналсервіс» 17 117 978,73 грн.

При цьому має борг в сумі 77 824,23 грн перед Дочірним  підприємством “Сервіс ТЕТ” комунального підприємства “Тернопільелектротранс”.

А ще не повірите, подавши позов до суду про стягнення з ТОВ «Теркомуналсервіс» 289 333, 17 грн боргу УЖКГ  перераховує останньому 1 000 000,00 грн!!!!!!

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62248181

Олена Степанова

-1 thoughts on “Вся правда про фірму, яка так погано прибирає Тернопіль від снігу

 • 16:58 | 15.11.2016 о 16:58
  Permalink

  Надала и его шайку воров вон с Тернополя .Когда они уже нажгруться деньгами и напьються слезами бедных ……

 • 23:42 | 15.11.2016 о 23:42
  Permalink

  Тернополяни для надала ,ніхто!Як можна так ненавидіти своіх мешканців міста,на яких заробляеш своі статки?

 • 13:24 | 16.11.2016 о 13:24
  Permalink

  За будь яким керівником стоять зацікавлені в певних питаннях люди, тому вся ця афера, давно продумана. Просто так мерами і президентами не стають, це лише в серіалі 95 кварталу можливо.

 • 18:10 | 16.11.2016 о 18:10
  Permalink

  Все зрозуміло,але це все балачки,коли діло буде в суді і буде вирок ,тоді і будуть названі винуватці.Але поскільки суди і прокурори совкові,то і діла ніякого небуде.Тому давайте краще поговоримо про тьолок.

 • 10:32 | 19.11.2016 о 10:32
  Permalink

  Тут згадується про Андрія Козака. Але забули сказати що цього року він не біля керма. А от коли він керував цим питанням, минулі роки, а особливо 2013 року (пам’ятаєте в березні три п’ятниці засипало снігом і нічого усе було прогорнуто і посипано), а зараз навпаки. Не забувайте що власники маршруток які не виїхали на маршрут у неділю та понеділок просто з метою економії не поставили на машини зимову ґуму. А ті хто підписував контракт із фірмою що мала прибирати місто могли б просто поцікавитись матеріально-технічною базою і подивитися в якому вона стані.
  Стаття написана не грамотно, а автор не розібравшись у проблемі спішить заробити собі бали. Тобто пофіг на якість інформації головне що я перший.

Коментарі вимкнені.