Як Юлія Верста розкривала сутність тернополян (фото)

Щоб відвідати «КІМНАТУ» Юлії Версти, люди ставали біля арт-галереї Бункермуз у довжелезну чергу, а організатори виставки не могли порахувати, скільки «заходів» вже зробили гості.

Геніальний тернопільський фотограф Юлія Верста організувала в арт-галереї Бункермуз фотовиставку «КІМНАТА», де представила більше 50 чорно-білих та кольорових знімків людей, які відображали на фото різні стани душі.

Окрім виставки, герої Юліїних ілюстрацій – дві молоді подружні пари, мати з дитиною та дві молодиці відтворили перед гостями «КІМНАТИ» «живу» сценку, де показали найрізноманітніші емоції. Можливо, саме тому виставка Юлії Верстви настільки «припала» до душі тернополянам, що перед входом у галерею зібрався неабиякий натовп людей.

Над проектом фотограф почала працювати більше року, обравши місцем зйомки майже столітній будинок на вулиці Валовій. Юлія вподобала квартиру будинку на Валовій, 10 за високі стелі та великі світлі кімнати.

— Все, що ви тут бачите – не просто постановки. Ось квадрати уособлюють кімнату, а кімната уособлює різні емоції людини – хтось бореться зі своїми страхами, ваганнями, переживаннями. І ці люди, що відображають емоційні стани на фотографіях, відтворюють їх і сьогодні перед вами. Наприклад, ви бачите тут матір з дитиною і самі пригадуєте себе, як були дітьми. Ви чудово розумієте, що між матір’ю та дитиною завжди існуватиме зв’язок, неважливо, чи дитині буде 30 років, чи 40. От дівчина повторювала у своїй кімнаті одні й ті самі рухи, показуючи, що все житті є циклічне і повторюється. Здається, що ти знайшов вихід із ситуації, але через певний час тебе може спіткати та сама проблема, – розповіла Юлія Верста.

Фотограф поділилася, що над серією працювала не з акторами, а зі звичайними людьми, які показували самих себе. Ні на фотографіях, ні у живій постановці ніхто не грав, а авторка не давала персонажам вказівок, як тим поводитися у кадрі – то були спільні пошуки та інтуїтивні знахідки. В певні моменти Юлії здавалося, що ці люди не випадково потрапили до кімнати або щось їх туди приводило.

— Кімната – це можливість розкрити суть кожного з нас, коли ми боїмося виставляти на показ свою емоційність або її відсутність. Це стан, коли залишаєшся наодинці зі своїми думками та проблемами. Це простір, який може вгамувати переживання або посилити їх, – наголосила наостанок пані Юлія.

Безкоштовна виставка «КІМНАТА» проходитиме з 20 липня до 10 серпня в арт-галереї Бункермуз з 16:00 години.

Анна Семенків, Тернополяни

Коментарі вимкнені.