За 100 днів тернополянин Сергій Коновал планує проїхати на велосипеді 10 000 км США та Канадою

Спершу воїн АТО, киянин Костянтин Самчук після повернення з війни минулого літа організував велопробіг з найзахіднішої точки України до крайньої на сході. Незабаром після цього він наважився на дещо масштабніше – зібрав команду з 10 осіб, які проїхали з ним на велосипедах через усю Європу – це понад 10 тис. км, 19 штатів і провінцій США та Канади, чимало зустрічей з тамтешніми жителями. Тоді вони зібрали цільової допомоги 6 тис. євро, які спрямували на потреби поранених, переселенцям. Після повернення активісти взялися за організацію пробігу в Америці. Якщо все складеться добре, 15 травня ц.р. вони будуть в Нью-Йорку, звідки трансфером поїдуть до Лос-Анджелеса, де й буде стартова точка. З цієї команди 25-річний тернополянин Сергій Коновал єдиний представлятиме Західну Україну. Основний склад – кияни, ще один учасник з Херсона.

— Загальна кількість учасників цього марафону 12 осіб, але крутити педалі будуть десятеро, двоє інших закріплені за транспортуванням речей автомобілем, — розповів “Погляду” Сергій Коновал. — Після повернення в Україну машину супроводу продамо, а виручені гроші докладемо до загальної зібраної суми на потреби військових АТО.

У 2014-2015 роках Сергій служив добровольцем у складі Добровольчого українського корпусу, був у медичній службі, а коли повернувся зі сходу, долучився до діяльності ГО “Білі берети”.

У різних населених пунктах на маршруті протяжністю 10 тис. км у велосипедистів заплановані зустрічі з місцевим населенням – американцями та українцями-емігрантами, представниками тамтешніх ЗМІ.

“Будемо розказувати їм про Україну, її потенціал, цікаві проекти, — зазначив тернополянин. — До речі, з нами в команді буде Валерій Горбатов, який створив велосипед з дерев’яною рамою, теж презентуватимемо його в США та Канаді. Якщо хтось має цікаві проекти, варті, аби бути представленими в рамках нашого заїзду, закликаємо звертатися, будемо раді! Наша країна – це, насамперед, сприятливе середовище для розвитку альтернативної енергії, а ще тут потужна агропромисловість. Також важливою складовою є те, що ми розповідатимемо  місцевим правду про АТО. Адже навіть у Європі люди слабо орієнтується в нашій ситуації. Приміром, у сусідній Австрії, Польщі думають, що у нас відбувається громадянська війна… В Америці у ЗМІ найбільше розповідають про конфлікт Росії та Сирії, а Україну оминають увагою. Туди веземо і книжки про Україну, сувеніри, зроблені в нас.

Для більшості витрат проекту учасники вже зібрали гроші – це більше, ніж 12 000 $. Лише покупка машини вартувала їм близько 5 тисяч доларів. Одна з фірм надала для цієї поїздки дві камери GoPro, аби якісно зняти подорож на відео. Але кожен учасник повинен ще знайти кошти на авіабілети та оформлення страховки, яка вартує орієнтовно 150$. Сергію Коновалу наразі не вистачає орієнтовно 350 доларів та ноутбук, аби оперативно монтувати і публікувати відео під час подорожі.

Відео можна буде переглянути на Youtube-каналі проекту.

Сторінка Велопробіг “Чумацький шлях в Америку” у Facebook.

Реквізити для благодійсних внесків (Приват банк): 5168 7554 1974 7130, Коновал Сергій.

Номер мобільного телефону Сергія: 0961721666

 

Коментарі вимкнені.