Студента Тернопільського мистецького коледжу Дмитра Кириліва запросили виступати у Римі та Відні

Дмитро Кирилів – студент Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької, сьогодні вже перспективний талановитий музикант в Австрії і не тільки. Хлопець старанно здобував музичний фах у навчальному закладі, коли один із конкурсів стрімко змінив його звичне життя.

Сьогодні студент з Тернопільщини пригадує — в дитинстві мав неабияку енергію. Щоб якось її вгамувати, бабуся віддала 5-річного хлопця грати на сопілці. Майже через три роки малий Дмитрик змінив інструмент – так він почав грати на кларнеті. Зараз зізнається, що до 11 років просто ненавидів музичне навчання. А далі – участь та перемоги в конкурсі, відтак освоювати інструмент у нього виходило все краще, і хлопець не помітив, як закохався в музику.

Так провчився до 9 класу, по закінченні якого вирішив вступати в тоді ще Тернопільське музичне училище імені Соломії Крушельницької.

У коледжі Дмитро продовжив освоювати кларнет в класі викладача Євгена Гайди, якому хлопець до сьогодні щиро вдячний за науку. Також дякує викладачу Михайлу Віятику. Взагалі, як каже Дмитро, в Тернопільському мистецькому коледжі дуже професійні та хороші педагоги, які крім того, що навчають, ще й турбуються про студентів, допомагають їм організувати побут, вирішити особисті питання. Така людяність викладачів ще більше згуртовує їхніх учнів, дає їм можливість далі вчитися в кращих мистецьких вишах і виступати у великих єврпейських залах.

«Знаю багато студентів нашого коледжу зараз продовжують навчання в Києві, Одесі, Львові, Харкові, працюють в кращих оркестрах не тільки України, а й за кордоном, — розповідає Дмитро Кирилів.- А мої близькі друзі з коледжу сьогодні підвищують фах у різних університетах Польщі (від Кракова – до Вроцлава), а також в німецькому місті Ессен».

У 2020-му, дізнавшись про конкурс, який проводив Музичний університет Samnium, Дмитро надіслав своє відео соло-композиції. Оскільки конкурс Міжнародного оркестрового відбору Auditions Awards у зв’язку із карантином відбувався онлайн, хлопцеві незабаром написали, що він пройшов у другий тур. На цьому етапі учасникам надіслали ноти і дали завдання зіграти оркестрові труднощі. Міжнародне журі конкурсу присвоїло тернополянину за його гру 77 балів, що дозволило йому здобути призове третє місце. І ще –  виступати в складі оркестру в Римі та Відні влітку 2021 року.

Сьогодні Дмитро вирішив продовжити навчання у консерваторії Відня, куди успішно вступив. Хлопець радий, що здобуті в Тернопільському мистецькому коледжі ім. Соломії Крушельницької знання дозволили йому стати частинкою мистецького світу Австрії.

http://tmc.te.ua/

Коментарі вимкнені.